Ако по утрото денот се познава: 2020 почна со ножички

На првиот ден од новата година уште во првиот натпревар од Премиер лигата падна гол кој за 12 месеци ќе конкурира за најубав гол на годината.

Иранскиот офанзивец Алиреза Џаханбахш го спаси својот Брајтон од пораз против Челси и тоа со вистинско ремек дело. Гол со ножички против одличниот Кепа Аризабалага, гол кој уште долго ќе се гледа и прегледува.

Ако по утрото денот се познава, тогаш оваа 2020 година треба да изобилува со прекрасни голови.

реклама

Спорт

Психолошка анализа: Како се постигнува спортски камбек?

Read more

Пеле Vs. Марадона – Сѐ што не сте знаеле за ривалството на двајцата фудбалски великани

Read more

Луѓето се неверојатни: Најдобрите видеа од првата половина на 2020

Read more

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more

Нови видеа

play_arrow

Топ 10 најпреценети трансфери направени летово

Read more
play_arrow

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more
play_arrow

Направете сами: Пилешки прсти со KFC шмек

Read more
play_arrow

Топ 5 новитети во iOS 14 за iPhone кои мора да ги пробате

Read more
play_arrow

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more
play_arrow

Огромен скелет од Т-Рекс се продава на аукција

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри сцени од „Stranger Things“

Read more
play_arrow

Кози ѝ пркосат на гравитацијата качувајќи се по брана

Read more
play_arrow

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more
play_arrow

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Read more
play_arrow

Како апокалипсите му го поплочија патот на човештвото?

Read more
play_arrow

Која е најдобрата тактика да се победи Ливерпул?

Read more