Ако по утрото денот се познава: 2020 почна со ножички

На првиот ден од новата година уште во првиот натпревар од Премиер лигата падна гол кој за 12 месеци ќе конкурира за најубав гол на годината.

Иранскиот офанзивец Алиреза Џаханбахш го спаси својот Брајтон од пораз против Челси и тоа со вистинско ремек дело. Гол со ножички против одличниот Кепа Аризабалага, гол кој уште долго ќе се гледа и прегледува.

Ако по утрото денот се познава, тогаш оваа 2020 година треба да изобилува со прекрасни голови.

реклама

Спорт

Психолошка анализа: Како се постигнува спортски камбек?

Read more

Пеле Vs. Марадона – Сѐ што не сте знаеле за ривалството на двајцата фудбалски великани

Read more

Луѓето се неверојатни: Најдобрите видеа од првата половина на 2020

Read more

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more

Нови видеа

play_arrow

Топ 10 најдобри хорор филмови за 2020

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Кинески виролог предупредува: Нови видови коронавирус се закана за луѓето

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Fatale“ - новиот возбудлив психолошки трилер

Read more
play_arrow

Зошто е важно да имате квалитетен сон?

Read more
play_arrow

Бенедикт Камбербач и Џоди Фостер во главните улоги во „The Mauritanian“

Read more
play_arrow

Топ 20 актери чии ликови секогаш умираат во филмовите

Read more
play_arrow

Небесна уметност над Сибир

Read more
play_arrow

Најтешкиот тренинг за стомак

Read more
play_arrow

Тренингот на Конор Мекгрегор

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за последната сезона на „Vikings“

Read more
play_arrow

Уништување на четири облакодери за неколку секунди

Read more