Ако по утрото денот се познава: 2020 почна со ножички

На првиот ден од новата година уште во првиот натпревар од Премиер лигата падна гол кој за 12 месеци ќе конкурира за најубав гол на годината.

Иранскиот офанзивец Алиреза Џаханбахш го спаси својот Брајтон од пораз против Челси и тоа со вистинско ремек дело. Гол со ножички против одличниот Кепа Аризабалага, гол кој уште долго ќе се гледа и прегледува.

Ако по утрото денот се познава, тогаш оваа 2020 година треба да изобилува со прекрасни голови.

реклама

Спорт

Психолошка анализа: Како се постигнува спортски камбек?

Read more

Пеле Vs. Марадона – Сѐ што не сте знаеле за ривалството на двајцата фудбалски великани

Read more

Луѓето се неверојатни: Најдобрите видеа од првата половина на 2020

Read more

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more

Нови видеа

play_arrow

Ја полни батеријата за 19 минути: Xiaomi претстави супербрз полнач

Read more
play_arrow

Добредојдовте во иднината: Поглед во Koenigsegg Gemera

Read more
play_arrow

Пингвински приказни: Борба за живот

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за „The Christmas Chronicles 2“ со Курт Расел и Голди Хоун

Read more
play_arrow

Елон Маск ја откри локацијата на првата база на Марс

Read more
play_arrow

Најдобриот рецепт за палента со печурки

Read more
play_arrow

Како да блокирате некого на TikTok?

Read more
play_arrow

20-минутни вежби со тегови за совршен задник

Read more
play_arrow

Шест брзи рецепти за вкусен појадок

Read more
play_arrow

Десет бизарни предмети од Земјата што сега лебдат во вселената

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

„The Minions of Midas“ - нова серија на Netflix која ќе ја обожавате

Read more