Ако по утрото денот се познава: 2020 почна со ножички

На првиот ден од новата година уште во првиот натпревар од Премиер лигата падна гол кој за 12 месеци ќе конкурира за најубав гол на годината.

Иранскиот офанзивец Алиреза Џаханбахш го спаси својот Брајтон од пораз против Челси и тоа со вистинско ремек дело. Гол со ножички против одличниот Кепа Аризабалага, гол кој уште долго ќе се гледа и прегледува.

Ако по утрото денот се познава, тогаш оваа 2020 година треба да изобилува со прекрасни голови.

реклама

Спорт

Психолошка анализа: Како се постигнува спортски камбек?

Read more

Пеле Vs. Марадона – Сѐ што не сте знаеле за ривалството на двајцата фудбалски великани

Read more

Луѓето се неверојатни: Најдобрите видеа од првата половина на 2020

Read more

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more

Нови видеа

play_arrow

Најубавите голови од 10. коло во Премиер лигата

Read more
play_arrow

Како да ја користите опцијата Watch Together на Messenger?

Read more
play_arrow

Лесни вежби за затегнати стомачни и совршен задник

Read more
play_arrow

Неверојатно, но вистинито: Најжешката река во светот во која сѐ умира

Read more
play_arrow

Идеја за десерт: Печени јаболка со цимет, ореви и суво грозје

Read more
play_arrow

Зошто е важно да бидете искрени од првиот ден во врската?

Read more
play_arrow

Моментот кога огромен алигатор изеде птица за неколку секунди

Read more
play_arrow

Зошто Американците не смеат да пијат алкохол до 21 година?

Read more
play_arrow

10 најконтроверзни сопственици на фудбалски клубови

Read more
play_arrow

15-минутни секси вежби со Памела

Read more
play_arrow

Брзи и вкусни идеи за појадок со Гордон Ремзи

Read more
play_arrow

Рај за велосипедисти

Read more