Актерката и модел Каналис со победа дебитираше во рингот

Поранешниот италијански модел Елизабета Каналис дебитираше на спектакуларен начин во кикбоксот, на 12-тото издание на The Night of Kick and Punch – Black tie edition.

Познатата актерка и модел напорно тренираше, што нејзините следбеници на социјалните мрежи го следеа со одобрување.

Таа на најдобар можен начин се претстави во рингот - со победа.

Во три рунди Каналис ја победи Ракеле Муратори.

„Беше многу забавно“, изјави таа по борбата.

Remote video URL

Каналис е поранешна свршеница на Кристијан Виери, поранешна девојка на Џорџ Клуни и режисерор Габриеле Мучино, а од 2014 е во брак со ортопедот Брајам Пери, со кого има ќерка. Има 43 години.

реклама

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Read more

Три раси на кучиња кои најмногу личат на волци

Read more

Тинејџерите сѐ повеќе го напуштаат Facebook

Read more

Тенисер среде натпревар нарача бургер и го изеде

Read more

Останати спортови

Австралијките се нови светски рекордерки на 4×200 слободен стил

Read more

Златен медал за македонскиот карате тим на Универзијадата во Полска

Read more

Аманда брутално ја претепа Пења, испи пиво и ја напушти салата со патерици

Read more

Светски шампион во бокс претепа аматер кој дојде во теретана и го предизвика

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Реал ќе ми биде последниот клуб во тренерската кариера

Читај повеќе
  • filter

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Читај повеќе
  • play_arrow

Тенисер среде натпревар нарача бургер и го изеде

Читај повеќе

Мбапе: За нас Златната топка е пред сѐ борбата меѓу Меси и Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

По 5 сезони Барди ја напушти Ла Лига - потпиша за Трабзонспор

Читај повеќе

Ѓоковиќ се повлече од Мастерсот во Синсинати

Читај повеќе

Перес: Да го донесеме Роналдо? Повторно? Па, тој има 38 години

Читај повеќе

Мундијалот во Катар ќе почне ден порано

Читај повеќе

Росберг: Наскоро ќе има жена во Формула 1

Читај повеќе