Актерот Џамил Френч ненадејно почина на 29 години

Канадскиот актер Џамил Френч почина ненадејно на 29-годишна возраст.

Портпарол на актерот кој беше најпознат по улогата на Дејв Тарнер во тинејџерската серија „Degrassi: The Next Generation“ , ја потврди веста за Page Six.

Remote video URL

„Со тешко срце потврдувам дека мојот драг пријател и клиент Џамил Френч почина. Многумина ќе го паметат по неговата страст кон уметноста, посветеноста кон неговиот занает и енергичниот карактер“, рече тој.

Неколкумина поранешни колеги на Џамил се простија од него преку социјалните мрежи.

Извршниот продуцент на проектот „Soundtrack “ го нарече Френч „голема инспирација“.

„Можам да потврдам дека мојот добар пријател, соработник и голема инспирација Џамил Френч почина вчера“, напиша Сафран на Twitter.

Актерката Ана Кларк сподели видео во кое Џамил танцува.

„Срцето ми е скршено поради загубата на нашиот пријател Џамил... Толку беше полн со енергија и забава. Секогаш танцуваше. Вистински талент и одличен пријател. Ќе ни недостигаш на сите“, напиша Кларк.

URL
Тагови
реклама

Ѕирнете во луксузната вила на Новак Ѓоковиќ во Шпанија

Read more

Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Read more

ЕМА истражува нова нуспојава од вакцината на AstraZeneca

Read more

Убавица на денот: Луција Јаворчекова

Read more

Филм & ТВ

Обожавателите на „Game of Thrones“ не се одушевени од новиот трејлер

Read more

Мадс Микелсен ќе се приклучи на екипата на филмот „Indiana Jones 5“

Read more

Моника Белучи изгледа совршено и како вештерка

Read more

Погледнете го вториот трејлер за „Fast and Furious 9“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Обожавателите на „Game of Thrones“ не се одушевени од новиот трејлер

Читај повеќе

Мадс Микелсен ќе се приклучи на екипата на филмот „Indiana Jones 5“

Читај повеќе

Моника Белучи изгледа совршено и како вештерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Чао корона од Мик Џегер

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го вториот трејлер за „Fast and Furious 9“

Читај повеќе

Топ 10 најсмешни романтични комедии на сите времиња

Читај повеќе

Тимот на Џенифер Анистон демантира дека актерката ќе посвои дете

Читај повеќе

Ченинг Тејтум објави секси селфи и го „запали“ Instagram

Читај повеќе
  • play_arrow

Многу ѕвезди, уште повеќе акција во трилерот „Hitman’s Wife’s Bodyguard“

Читај повеќе