СПОРЕД МАГАЗИНОТ PEOPLE

Актерот Патрик Демпси е најсекси маж за 2023 година

Актерот Патрик Демпси е прогласен за најсекси маж оваа година од магазинот People.

Патрик Демпси речиси две децении важи за еден од најпосакуваните мажи на светот, а најголемо внимание привлече во серијата Gray’s Anatomy (Вовед во анатомија) каде го глумеше хирургот Дерек Шеферд.

Тој одигра значајни улоги во филмовите: Made of Honor, Bridget Jones's Baby, Sweet Home Alabama, Enchanted, Devils, Ferrari и други.

„Мило ми е што тоа се случува во овој момент од мојот живот. Убаво е да се добие признание, а ми дава можност да го искористам ова за нешто позитивно“, изјави 57-годишниот актер.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by People Magazine (@people)

Покрај актерството, тој го основа и Dempsey Center во чест на неговата покојна мајка и служи како центар за поддршка на болните од рак.

Тој е во брак со 57-годишната шминкерка и основачка на линија за убавина Џилијан Финк. Тие се венчаа во 1999 година, а заедно ја имаат ќерката Талула (21) и 16-годишните близнаци Саливан и Дарби. Пред бракот со Џилијан, седум години беше во брак со актерката Роки Паркер.

За потсетување, магазинот People ја доделува оваа титула од 1985 година, кога ја освои Мел Гибсон, а лани титулата за најсекси маж ја освои актерот Крис Еванс. Пред него титулата ја освоиле, меѓу другите, актерот Пол Руд, Мајкл Б. Џордан и Идрис Елба.

реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Филм & ТВ

Ема Стоун ветува екцентрична изведба во новиот филм Poor Things

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Бредли Купер со задоволство повторно би глумел во франшизата The Hangover

Read more

Сè што е погрешно со Barbie

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Ема Стоун ветува екцентрична изведба во новиот филм Poor Things

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Бредли Купер со задоволство повторно би глумел во франшизата The Hangover

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со Barbie

Читај повеќе

Македонската претставничка на детската Евровизија, Тамара Грујеска, заврши на 12-то место

Читај повеќе

Бредли Купер откри каде ги поминува празниците и со тоа ги изненади сите

Читај повеќе

Поранешна манекенка го тужи Ексл Роуз за сексуален напад од пред 34 години

Читај повеќе

Кој би го препознал како студент денес еден од најдобите актери во историјата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлер за 4K ремастерираниот The Abyss на Џејмс Камерон

Читај повеќе