ЗИМСКИ ТРАНСФЕРИ 2023

Ал Наср му нуди на Модриќ договор на 2,5 години и 100 милиони евра

Ал Наср се обидува оваа зима да го ангажира играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Лука Модриќ.

Како што објави весникот „Оказ“, клубот од Саудиска Арабија на 37-годишниот Хрват му нуди 2,5-годишен договор и 100 милиони евра. Годишната плата на фудбалерот ќе биде околу 40 милиони евра.

Во случај Реал да не го пушти Модриќ, раководството на Ал Наср ќе направи обид на лето да го ангажира играчот од средниот ред.

Модриќ игра за Реал Мадрид од 2012 година, кога се пресели во тимот од Тотенхем. Во тековнаса сезона за кралскиот клуб одигра 23 натпревари во сите натпреварувања, постигна 5 гола и направи 2 асистенции. Актуелниот договор со Реал му е до јуни годинава.

Порталот Transfermarkt ја проценува вредноста на играчот на само 10 милиони евра.

реклама

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Read more

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Read more

Шест намирници кои секој ден треба да ги јадете

Read more

Фудбал

Кејн: Сакам да освојам трофеи, но со Тотенхем

Read more

Забавната страна на тренинзите во Манчестер Сити

Read more

Рома со преубаво видео му го честиташе 60-тиот роденден на Мурињо

Read more

Пике официјално се пофали со новата девојка

Read more
 

Спорт

  • filter

Леброн и Јанис капитени на Ол-стар, познати првите петорки

Читај повеќе
  • play_arrow

Циципас го победи Хачанов и се пласираше во финалето на Австралија опен

Читај повеќе
  • play_arrow

Бизарна повреда на Дончиќ ја засени победата на Далас

Читај повеќе

Кејн: Сакам да освојам трофеи, но со Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Забавната страна на тренинзите во Манчестер Сити

Читај повеќе
  • play_arrow

Сабаленка против Рибакина во ВТА финалето во Мелбурн

Читај повеќе

Ембиид: Немам одлучено дали ќе играм за Франција или за САД

Читај повеќе
  • play_arrow

Рома со преубаво видео му го честиташе 60-тиот роденден на Мурињо

Читај повеќе

Пике официјално се пофали со новата девојка

Читај повеќе