Ал Пачино ќе се придружи на клубот стари татковци

Ал Пачино на 82 години ќе стане член на клубот стари татковци, пишуваат таблоидите, по веста дека неговата девојка Нор Алфала (29) е во осмиот месец од бременоста.

Оскаровецот и младата продуцентка го очекуваат своето прво заедничко дете, потврди претставникот на актерот за TMZ.

Пачино и Алфала се во врска од април 2022 година. Тие беа видени минатиот месец во луксузниот ресторан „Балди“ во Лос Анџелес.

Главниот лик на Scarface е татко на три деца со две жени: близнаците Оливија Пачино и Антон Џејмс Пачино (22) од бракот со Беверли Ди Анџело и, Џули Пачино (33) од бракот со Џен Терант.

Веста за бременоста доаѓа истиот месец кога неговиот долгогодишниот колега Роберт де Ниро (79) го дочека седмото дете со девојката Тифани Чен. Токму затоа, и Пачино се најде на насловните страници со веста дека ќе стане татко.

Холивудските легенди глумеа заедно во неколку филмови, меѓу кои The Irishman (2019), Heat (1995) и The Godfather 2 (1974).

Алфала претходно беше во романса со иконата на „Ролинг стоунс“ Мик Џегер и милијардерот Николас Бергруен.

„Разликата во години не е проблем за Алфала,“ изјави извор за Page Six во април 2022 година, додавајќи дека кувајтско-американската продуцентка најчесто излегува со многу богати постари мажи.

„Таа е во друштво со богати луѓе од џет-сетот и доаѓа од семејство со пари“.

Алфала е родена во Беверли Хилс, ја посетувала школата за театар, филм и телевизија UCLA, а подоцна продолжува со кариерата како продуцент.

Тагови
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

По 14 години изградба Путин го отвори автопатот меѓу Москва и Санкт Петербург

Read more

Филм & ТВ

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Read more

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Read more

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе