УЕФА ЕУРО 2020

Албумот на Panini излегува за неполни две недели

Филип Здравески
/ 24.03.2021 / 15:57

Она кое македонските фудбалски љубители веќе триесетина години го очекуваат конечно доаѓа кај нас и од почетокот на наредниот месец ќе биде во продажба.

Албумот за ЕУРО 2020 на италијанскиот производител Panini во продажба ширум Републикава ќе биде пуштен в понеделник, 5 април. Нам тоа и тоа како нѐ засега бидејќи во него се и Пандев, Елмас, Адеми, Несторовски, Барди, Ристовски и останатите.

Ова го објави „Панини - Македонија“, официјалниот застапник на албумите на Panini во Македонија.

„Наближува времето за собирање и за испишување на фудбалската историја на Македонија.
Официјалниот албум со сликички на Panini - EURO 2020,
ВО ПРОДАЖБА ОД 5-ти АПРИЛ!!!“, објави дистрибутерот.

Panini, со седиште во Модена, Италија, е формиран во 1961 година од браќата Џузепе, Бенито, Умберто и Франко Панини. Прво почнале со сликички од италијанската Серија А, а од 1970 и Мундијалот во Мексико одат и на светско ниво.

Репрезентацијата на Македонија за прв пат учествува на едно големо натпреварување и со тоа за прв пат ќе ја има и во ваков албум на Panini.

Пред некој ден протече во јавноста и изгледот на страницата каде што се „Рисовите“ откако во Швајцарија албумот веќе излезе.

Тагови
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Фудбал

Тројца главни кандидати за Златната топка: Кој ќе биде најдобриот играч во светот?

Read more

Модриќ стана капитен на Реал

Read more

Зошто Кристијано Роналдо нема ниту една тетоважа на телото?

Read more

Крај на американската авантура: Кјелини го напушти Лос Анџелес, се враќа во Италија

Read more
 

Спорт

Тројца главни кандидати за Златната топка: Кој ќе биде најдобриот играч во светот?

Читај повеќе

Модриќ стана капитен на Реал

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто Кристијано Роналдо нема ниту една тетоважа на телото?

Читај повеќе

Крај на американската авантура: Кјелини го напушти Лос Анџелес, се враќа во Италија

Читај повеќе
  • play_arrow

Енцо Фернандес се извини за навредите кон Африканците што играат за Франција

Читај повеќе

Клинсман бара да се укине правилото за пет измени

Читај повеќе

Тадиќ поради лошиот однос со Пикси повеќе нема да игра за Србија

Читај повеќе
  • play_arrow

Невидена снимка: Што му рекол Хабиб на Конор додека го давеше во познатата борба?

Читај повеќе

Како Барселона ќе се збогати поради повредите на своите играчи?

Читај повеќе