Албумот на Panini за Мундијалот во Катар излегува на 24 август

Македонските колекционери на популарните сликички на италијанскиот издавач Panini од 24 авгсут ќе имаат можност да ја започнат својата нова колекција, овој пат за Мундијалот 2022 во Катар.

Ако минатиот албим на Panini се чекаше со душа, оној за ЕУРО 2020, поради настапот на Мкаедонија на континенталниот собир, овој пат не се очекува таква еуфорија и редици уште на првиот ден.

Откако поради крајно лошиот албум за ЕУРО 2020, во кој имаше нула интеракција и едукација, Panini ги загуби правата за наредните Европски првенства на УЕФА. Останува да видиме дали италијанскиот издавач ја научил лекцијата или и Катар 2022 ќе биде лоша копија на ЕУРО 2020 албумот, што ќе и даде причина и на ФИФА да размислува за соработка со друг издавач за наредните Мундијали.

URL

Мундијалот во Катар почнува на 21 ноември, а можеби и на 20-ти, додека завршува на 18 декември. Ќе учествуаат 32 репрезентации, а единтсвен дебитант кој за прв пат ќе се најде и во албумот на Panini е токму домаќинот Катар.

Тагови
реклама

20-годишниот Томас Метју Крукс е атентаторот на Трамп, Тајната служба го застрела

Read more

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Грција почна жестоко да казнува за прекршување правила на плажите

Read more

Фудбал

Ел Гази го победи Мајнц на суд: Милионска отштета бидејќи беше отпуштен поради Палестина

Read more

Што предвидуваат обложувалниците за ЕУРО финалето меѓу Шпанија и Англија?

Read more

Зошто ниту еден белгиски град не сака да биде домаќин за репрезентацијата?

Read more

Кој ќе биде најдобар стрелец на ЕУРО? УЕФА го смени правилото

Read more
 

Спорт

Ел Гази го победи Мајнц на суд: Милионска отштета бидејќи беше отпуштен поради Палестина

Читај повеќе

Судир на титаните на Вимблдон: Алкарас против Ѓоковиќ во реприза на ланското финале

Читај повеќе

Што предвидуваат обложувалниците за ЕУРО финалето меѓу Шпанија и Англија?

Читај повеќе

Зошто ниту еден белгиски град не сака да биде домаќин за репрезентацијата?

Читај повеќе

Кој ќе биде најдобар стрелец на ЕУРО? УЕФА го смени правилото

Читај повеќе

Ван дер Варт: Англија е ср*ње од екипа

Читај повеќе

Американците најголеми фаворити, ФИБА ги потцени Србија и Канада

Читај повеќе

Ламин Јамал - ниту едно не му е презиме

Читај повеќе

Мојсов: И во Исланд ќе одиме на победа

Читај повеќе