Алегри исвиркан во Торино додека го гледал Ѓоковиќ

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, имаше непријатна ситуација на завршниот Мастерс во Торино.

Тој дојде да го гледа српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, кој играше против Стефанос Циципас. Во еден момент камерата го улови Алегри, но штом публиката го здогледа, почна да негодува и свирка.

Очигледно е дека Алегри нема премногу поддршка во јавноста, иако во последно време успеа колку-толку да ја стабилизира ситуацијата.

Ѓоковиќ следниот меч ќе го игра со Андреј Рубљев во среда од 14:00 часот.

URL
реклама

Лукот не е здрав за секого: Голем ризик за дури 4 групи луѓе

Read more

Večernji list: Македонската Струга е историско место за хрватскиот фудбал

Read more

Што е стрептококна инфекција од групата А, опасна за децата?

Read more

Кои луѓе не смеат да пијат кафе?

Read more

Тенис

Моника Селеш: Наоми Осака ми е најслична

Read more

Ѓоковиќ ја отвора новата сезона со настап на турнирот во Аделаида

Read more

Австралија прв финалист во Дејвис купот

Read more

Ѓоковиќ ја освои шестата титула и се изрaмни со Федерер

Read more
 

Спорт

Се огласи и Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

Која земја го измислила фудбалот?

Читај повеќе

Херојот Боно: Канаѓаните се јавија, но мојот сон беше Мароко

Читај повеќе
  • play_arrow

Бразилците подготвени да ѝ танцуваат на Хрватска за секој постигнат гол

Читај повеќе
  • play_arrow

Навивач на Мароко смеејќи се им го покажа патот на Шпанците до аеродром

Читај повеќе

Бускетс за елиминацијата: Тешка вечер, но ќе ни послужи како лекција

Читај повеќе

Večernji list: Македонската Струга е историско место за хрватскиот фудбал

Читај повеќе

И вежбањето илјада пенали не им помогна: Дали Шпанците го послушале Енрике?

Читај повеќе
  • play_arrow

Дончиќ го надигра Јокиќ во победата на Далас во Денвер

Читај повеќе