СЕРИЈА А 2022/2023

Алегри: Казната ништо не менува

Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри, изрази уверување рече дека казната која му е изречена на торинскиот клуб нема да влијае на играчите.

Федералниот апелациски суд на Италија синоќа ѝ нареди на Сертија А да го казни Јувентус со одземање 15 бодови поради фалсификување финансиски извештаи.

„Ништо не се менува, мораме да освојуваме бодови“, рече Алегри пред денешниот натпревар на домашен терен против Аталанта во рамки на 19. коло во Серија А.

„Тешко ќе биде против Аталанта, бидејќи противникот е во добра форма. Треба да победиме за да се искачиме на седмото место. Правните работи се грижа на клубот. Ќе има жалба, а ние мислиме само на теренот. Имаме 22 бода и мораме да дојдеме до 25“, посочи Алегри.

реклама

Лесен трик што ќе ги држи глувците надвор од подрумот, поткровјето или кујната

Read more

Како се чисти загорено дно на пегла со таблета парацетамол?

Read more

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Read more

Фудбал

Преиначена најголемата казна во историјата на Премиер лигата

Read more

Борнмут го праќа во историја препознатливото лого со долга коса

Read more

Никој не може да го запре Интер - дали трката по Скудетото е завршена?

Read more

7 најдобри дебитантски сезони во историјата на фудбалот

Read more
 

Спорт

Полска падна, кошаркарите се вратија во игра за пласман на ЕвроБаскетот

Читај повеќе
  • play_arrow

Преиначена најголемата казна во историјата на Премиер лигата

Читај повеќе

Борнмут го праќа во историја препознатливото лого со долга коса

Читај повеќе

Никој не може да го запре Интер - дали трката по Скудетото е завршена?

Читај повеќе
  • play_arrow

7 најдобри дебитантски сезони во историјата на фудбалот

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ со нов фантастичен подвиг во НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

Ван Дајк во 118-та му го донесе Лига куп пехарот на Ливерпул против Челси

Читај повеќе

Вардар излезе од опасната зона, нов пораз на Работнички, кикс на Шкендија

Читај повеќе

Осудениот Дани Алвес за три месеци може да биде слободен човек

Читај повеќе