Алек Болдвин и сопругата го очекуваат седмото дете

Алек Болдвин и неговата сопруга Хиларија Болдвин го очекуваат седмото заедничко дете.

Среќната вест беше потврдена на Instagram, каде Хиларија објави видео на кое таа и Алек играат со нивните шест деца.

„По многу подеми и падови во изминатите години, имаме возбудлив напредок и големо изненадување, оваа есен ќе пристигне уште еден Болдвин. Бевме прилично сигурни дека нашето семејство е комплетно, но многу сме среќни со ова изненадување. Го споделувам овој момент со вас кога им соопштивме на децата – како што гледате, многу беа возбудени“, вели Хиларија.

Среќната вест парот ја потврди и за магазинот People, истакнувајќи дека едвај го чекаат раѓањето на детето.

„Една од најубавите работи што моите деца ја искусија во големо семејство е дека љубовта може да расте со секој нов член од семејството. Нашиот капацитет да сакаме продолжува да се шири и едвај чекаме да го прегрнеме нашето бебе оваа есен“, додаде парот.

Инаку, 64-годишниот Алек ќе стане татко по осми пат, тој од бракот со Ким Бесинџер има една ќерка.

реклама

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Живот

Колку време смеете да го чувате месото во замрзнувач?

Read more

Зошто родителите сè почесто го бираат шведскиот модел на воспитување деца?

Read more

Само уште неколку часа ве двојат од луксузно патување во Дубаи, BMW1, iPhone 14 pro, гејминг лаптоп Lenovo

Read more

Руски астролог открива кои ќе бидат најнесреќни хороскопски знаци во декември

Read more
 

Магазин

Евтино, а вкусно: Макарони со компири и сланина

Читај повеќе

Зошто е важно да внесувате цинк и кои се најдобрите извори?

Читај повеќе

Пет загрижувачки начини на кои студеното време влијае на телото

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Најубавата собирачка на топчиња која го крсти детето по Рафаел Надал

Читај повеќе

Колку време смеете да го чувате месото во замрзнувач?

Читај повеќе

Луѓето родени во 90-тите имаат полошо ментално здравје од која било друга генерација

Читај повеќе

Зошто родителите сè почесто го бираат шведскиот модел на воспитување деца?

Читај повеќе

Само уште неколку часа ве двојат од луксузно патување во Дубаи, BMW1, iPhone 14 pro, гејминг лаптоп Lenovo

Читај повеќе
  • play_arrow

Доктор предупредува што може да се случи ако спиеме само 5 часа

Читај повеќе