Алек Болдвин: Срцето ми е скршено поради трагичниот инцидент

Холивудската ѕвезда Алек Болдвин изјави денеска дека неговото „срце е скршено“ откако случајно ја застрела директорката на фотографија Халина Хачинс во Ново Мексико, додавајќи дека соработувал со полицијата во истрагата која треба да открие како се случил трагичниот инцидент.

– Нема зборови да се опишат шокот и тагата по смртта на Халина Хачинс, сопруга, мајка и прекрасна колешка. Во контакт сум со нејзиниот сопруг и се понудив да му помогнам на семејството. Срцето ми е скршено поради него, поради синот и сите што ја познаваа Халина, напиша Болдвин на Twitter.

Инцидентот се случи вчера попладне за време на снимањето на филмот „Rust“ на ранчот Бонанца Крик јужно од градот Санта Фе.

Откако Болдвин истрелал од реплика пиштолот, 42-годишната Хачинс со хеликоптер била пренесена в болница каде е констатирана смрт.

Болдвин (63) е копродуцент на „Rust“, ​​чие дејствие се одвива во Канзас во 1880-тите и го игра истоимениот лик, дедото на 13-годишно момче осудено за убиство од небрежност.

Шерифот на областа Санта Фе истакна дека досега не е поднесена кривична пријава и дека истрагата е во тек.

Во инцидентот бил повреден и режисерот на филмот Џоел Соуза (48), кој е пренесен во локална болница. Глумицата Френсис Фишер, која исто така глуми во филмот, напиша на Тwitter: „Соуза ми испрати порака дека излегол од болница“.

Читајте наредно: Први снимки од местото на трагедијата: Болдвин пукал во импровизирана црква

Медиумите специјализирани за филмската индустрија пренесуваат дека во реплика пиштолот со кој пукал Болдвин се наоѓал вистински куршум.

– Главниот актер ненамерно испука вистински куршум и ги погоди директорот на фотографија Халина Хачинс и режисерот Џоел Соуза, се наведува во дописот на холивудскиот синдикат ИАТСЕ до членовите.

реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Нови детали од истрагата за смртта на Метју Пери: Запленети мобилниот и лаптопот на славна личност

Read more

Еден јасен симптом сигнализира дека е време да се проверат бубрезите

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Филм & ТВ

Нови детали од истрагата за смртта на Метју Пери: Запленети мобилниот и лаптопот на славна личност

Read more

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Read more
 

Сцена

Нови детали од истрагата за смртта на Метју Пери: Запленети мобилниот и лаптопот на славна личност

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Читај повеќе

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Читај повеќе
  • filter

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе