Александар Јовиќ е нов тренер на Еурофарм Пелистер

Ракометниот клуб Еурофарм Пелистер вечерва соопшти дека за нов тренер на клубот е избран Александар Јовиќ, додека за нов стручен тим-менаџер е назначен Звонко Шундовски. 

Од Управата на клубот посочија дека изборот на Јовиќ, досегашен тренер на Еурофарм Пелистер-2, е најдоброто можно решение за постигнувањето на главната цел оваа сезона.

Клубот наскоро ќе го објави составот на стручниот штаб и реогранизацијата на РК Еурофарм Пелистер до крајот на сезоната.

„Управата на РК Еурофарм Пелистер смета дека ова е најдоброто можно решение за постигнувањето на главната цел оваа сезона. Упатуваме голема благодарност до Јовиќ и до Шундовски кои во овие сензитивни и значајни моменти го прифатија големиот предизвик“, посочија од клубот.

Битолчани во петокот спогодбено ја прекинаа соработката со данскиот тренер Ларс Валтер, откако под негово водство тимот бележеше лоши резултати во Европската лига на ЕХФ.

Тагови
реклама

Лесен трик што ќе ги држи глувците надвор од подрумот, поткровјето или кујната

Read more

Како се чисти загорено дно на пегла со таблета парацетамол?

Read more

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Read more

Ракомет

Јовиќ: Против Вардар немавме дисциплина, ќе биде подобро на дуелот со Бутел

Read more

Ракометарите од барабанот 2 ќе ги чекаат противниците во квалификациите за ЕП

Read more

Завршува ракометниот спектакл: Дали Французите можат да ја победат фуријата Данска?

Read more

Македонија ги дозна потенцијалните ривали во баражот за пласман на СП

Read more
 

Спорт

Полска падна, кошаркарите се вратија во игра за пласман на ЕвроБаскетот

Читај повеќе
  • play_arrow

Преиначена најголемата казна во историјата на Премиер лигата

Читај повеќе

Борнмут го праќа во историја препознатливото лого со долга коса

Читај повеќе

Никој не може да го запре Интер - дали трката по Скудетото е завршена?

Читај повеќе
  • play_arrow

7 најдобри дебитантски сезони во историјата на фудбалот

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ со нов фантастичен подвиг во НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

Ван Дајк во 118-та му го донесе Лига куп пехарот на Ливерпул против Челси

Читај повеќе

Вардар излезе од опасната зона, нов пораз на Работнички, кикс на Шкендија

Читај повеќе

Осудениот Дани Алвес за три месеци може да биде слободен човек

Читај повеќе