Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Лидс го совлада лидерот во Премиер лигата, Манчестер Сити со 2:1 попладнево на гостински терен. Македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски одигра одличен меч кој го круниса со асистенција при постигнувањето на победничкиот гол на Стјуарт Далас во судиското надополнување.

Екипата на Марсело Биелса дојде во водство преку Стјуарт, а во финишот на првото полувреме остана без исклучениот Лиам Купер.

Феран Торес во 76. минута изедначи на 1:1 искористувајќи ја предноста од фудбалер повеќе. Сепак, Сити не успеа да направи целосен пресврт, напротив прими гол и го претрпи четвртиот сезонски пораз во англиското првенство.

И покрај поразот Манчестер Cити е лидер на табелата со 74 бода од 32 натпревара, Лидс е деветти со 45 бодови од 31 натпревар.

URL
реклама

Борељ: ЕУ не може да го запре Израел

Read more

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Филипче: Рано е да се тргнат маските на отворено

Read more

Најжестоки воздушни напади врз Појасот Газа, загинаа 119 Палестинци

Read more

Фудбал

УЕФА ја презентираше официјалната песна за ЕУРО 2020

Read more

Манчестер Јунајтед постави негативен рекорд по примени голови на домашен терен

Read more

Нејмар со иронична порака: Ви благодарам што ме лишивте од финалето

Read more

Истанбул може да биде домаќин на финалето во ЛШ во 2023

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

УЕФА ја презентираше официјалната песна за ЕУРО 2020

Читај повеќе
  • play_arrow

Манчестер Јунајтед постави негативен рекорд по примени голови на домашен терен

Читај повеќе

Мекгрегор најплатен спортист во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Нејмар со иронична порака: Ви благодарам што ме лишивте од финалето

Читај повеќе

Истанбул може да биде домаќин на финалето во ЛШ во 2023

Читај повеќе
  • play_arrow

Тухел: Од нас зависи дали ќе бидеме во топ 4 во Премиер лигата

Читај повеќе

Ајакс го стопи пехарот и деловите им ги подели на навивачите

Читај повеќе

Сепак крај на сезоната за Ибра, но се враќа за ЕУРО

Читај повеќе

Гечевски: Наша чест и обврска е да се запамети името на Буштур

Читај повеќе