Алиоски полуде по гол на тренинг и ја скрши камерата

На македонскиот репрезентативец колку му фали фудбалот покажа кога полуде откако постигна гол и тоа на тренинг.

„Епа дефинитивно ни паузата не го смири“, коментира клубот Лидс Јунајтед на Twitter постирајќи видео на кое нашиот Џани на за време на денешниот тренинг ја затресе мрежата и потоа прослави небаре освоил Лига на шампиони.

А и голот не беше посебен. Вежабаа нафрлувања, па Џани со глава заби во голот, на кој немаше ниту голман.

Но, гол си е гол, а кога поради пандемија ти била скратена можноста да тресеш мрежи, ќе се радуваш и на вакви. Најдебелиот крај го извлече камерата која Џани со тупаници ја искрши од радост.

реклама

Тешки последици кои пациентите со COVID-19 ги чувствуваат месеци по оздравувањето

Read more

Охрабрувачки бројки на заразени од COVID-19 по „црната рекордна недела“

Read more

Наја Ривера официјално прогласена за мртва, се исклучува можноста за убиство или самоубиство

Read more

Се укинува забраната во ресторани и кафулиња да седат само двајца на иста маса

Read more

Фудбал

Мурињо: Скандалозна одлука за укинување на суспензијата на Сити

Read more

Пирло седнува на клупата на вториот тим на Јуве

Read more

Пиоли го брани Ибра: Тој е победник, нормално е да реагира така

Read more

Со титула или без, Кике Сетјен останува во Барса

Read more

Спорт

Мурињо: Скандалозна одлука за укинување на суспензијата на Сити

Читај повеќе

Пирло седнува на клупата на вториот тим на Јуве

Читај повеќе

Пиоли го брани Ибра: Тој е победник, нормално е да реагира така

Читај повеќе

Со титула или без, Кике Сетјен останува во Барса

Читај повеќе

На Столе не му беше денот, прими гол од 35 метри

Читај повеќе
  • play_arrow

Солскјер за голот во 90+6: И ние сме победувале така, таков е фудбалот

Читај повеќе
  • filter

На Гарет Бејл навистина му е досадно во Реал

Читај повеќе

Хјустон, имаме проблем: По Вестбрук, и Харден заразен со COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Интер се искачи на второто место во Серија А

Читај повеќе