Алиоски со нереален настап против Милвол

Нашиот фудбалер набилда статистика и уште еднаш ги импресионираше навивачите на Лидс со својата енергија која ја покажа на теренот.

Неуморниот Езџан Алиоски синоќа блескаше против Милвол. Неговиот Лидс имаше тежок натпревар, на полувреме губеше 0:2 пред своите гледачи на „Еланд Роуд“, за потоа во вториот дел да направи комплетен пресврт и слави победа од 3:2.

Нашиот репрезентативец ги одигра комплетните 90 минути, не постигна гол, не асистираше, но сепак по којзнае кој пат беше играчот кој им остави позитивен впечаток на навивачите, особено со играта во вториот дел. А, во првите 45 минути, токму тој заедно со Лук Ејлинг го срушија Јон Дади Бодварсон за пенал по кој падна вториот гол.

2 добиени дуели

Еден од коментарите за неговиот настап од навивач на Лидс вели: „На полувреме ќе го извадев од игра бидејќи се мачеше, но потоа во вториот дел покажа дека е подобро да си седам на каучот и да молчам. Апсолутно неверојатни втори 45 минути, ти се поклонувам синко, ти се поклонувам“.

Други неговиот настап го споредија во Џорди Алба, Меси...

Со едноставен водоводџиски трик ослободете се од смрдеата од одводот

Трик со омекнувачот за облеката да мириса убаво и до седум дена

Како е поврзано пиењето кафе со ракот на дебело црево?

Во која храна ги има трите минерали најважни за тироидната жлезда?

Дани Алвес откако излезе од затвор веднаш направи забавa славејќи до изгрејсонце

Шпанците откриваат кога Модриќ заминува од Реал

Родри една година не доживеал пораз

Меси: Ќе се пензионирам кога ќе престанам да уживам во играта

Фудбалот во втор план: Стадионот на Фулам ќе има ложи со базен

Мхитарјан - фудбалерот полиглот со завршени два факултета

Најдобрата единаесетка на 21. век

Бразилците лути по ремито во Мадрид: Без ВАР, повеќе нема да играме пријателски натпревари