Алиша Силверстоун комплетно гола за PETA

Актерката и активистка, Алиша Силверстоун, позира комплетно гола во нова кампања на организација за хуман третман на животните, PETA.

Најновата кампања на PETA е насочена кон носење волна, поточно кон мачењето низ кое поминуваат овците во процесот на собирање волна.

„Попрво би одела гола, отколку да носам волна“, пишува на постерот од кампањата, на кој Алиша позира во шума комплетно гола, држејќи маска од овца.

Она не е прва кампања за PETA на актерката позната по „Clueless“ - таа е познат веган активист, што често се бори за подобар третман на животните во денешното општетство.

реклама

Маск: Пирамидите во Египет се изградени од вонземјани

Read more

Задолжителен Ковид тест за тие што се враќаат во Германија

Read more

Тинејџер ги хакирал Twitter профилите на Безос, Маск и Гејтс

Read more

Филипче: Лежалката на плажа лесно се заменува со болнички кревет

Read more

Живот

Промени кои може да ги направите уште денеска за позелена иднина

Read more

Четири прашања кои треба да си ги одговорите пред да го смените работното место

Read more

Што значи жолта алертна фаза?

Read more

Скопје врие во жолта фаза

Read more

Магазин

  • play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Читај повеќе
  • filter

Промени кои може да ги направите уште денеска за позелена иднина

Читај повеќе
  • play_arrow

Ретро разладување: Зошто треба да си купите фрижидер?

Читај повеќе
  • play_arrow

Тепачка во авион: Патници уапсени откако пијани одбивале да носат маски

Читај повеќе

Филипче: Лежалката на плажа лесно се заменува со болнички кревет

Читај повеќе

Рецепт на денот: Чизкејк во чаша

Читај повеќе

Маск: Пирамидите во Египет се изградени од вонземјани

Читај повеќе

Идеја за ручек: Пилешко во сос со печурки

Читај повеќе
  • play_arrow

Едноставни вежби за нозе за почетници

Читај повеќе