Alsat објави видео од местото на несреќата во Бугарија

Телевизија Alsat се јави во живо со видеопренос од местото каде пред три дена се случи трагичната несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија.

Директорот на Институтот за судска медицина Александар Станков изјави дека на местото на автобуската несреќа во Бугарија се пронајдени 44 тела и остатоци од тела, коишто ќе се поврзат со ДНК анализата.

Седумтемина преживеани остануваат на лекување во болницата „Пирогов“. Нивната состојба е стабилна. Двајца од преживеаните се оперирани. Еден од нив има длабока изгореница на двете раце. Здравствените власти размислуваат оние кои се стабилни да си одат дома кај своите најблиски.

Завчера остатоците од опожарениот автобус под силно полициско обезбедување беа отстранети од автопатот „Струма“.

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Македонија

Најстудено и најмногу снег во Лазарополе

Read more

Состојбата стабилна, засега нема потреба од нови мерки за новиот сој

Read more

Постудено со повремен дожд, снег и ветер

Read more

Русковска: Пожарот во автобусот почнал во багажниот простор што се наоѓа над резервоарот

Read more
 

Вести

Најстудено и најмногу снег во Лазарополе

Читај повеќе

Состојбата стабилна, засега нема потреба од нови мерки за новиот сој

Читај повеќе

Сопственикот на „Беса транс“: Во автобусот немаше запаливи материи, тубите беа со вода

Читај повеќе

Постудено со повремен дожд, снег и ветер

Читај повеќе

Русковска: Пожарот во автобусот почнал во багажниот простор што се наоѓа над резервоарот

Читај повеќе

Телата на загинатите во автобуската несреќа в петок ќе бидат пренесени авионски

Читај повеќе

Заев-Гаши: Постигната начелна согласност за програмските аспекти

Читај повеќе
  • play_arrow

Апокалипса на Босфор: Разорен ветер уништи згради, има мртви

Читај повеќе

Масовниот убиец Брејвик испрати писма до преживеаните и нивните семејства

Читај повеќе