Алушовски: Очекувам неизвесен натпревар

Тренерот на Вардар, Стевче Алушовски, за вечерашното гостување кај Кјелце во Лигата на шампионите, очекува подобро издание на своите избраници од она од пред шест дена во Скопје.

„Анализиравме кои се нивните добри страни. Имавме четири дена да видиме каде грешевме на нашиот дуел со нив во Скопје. Место за напредок, поготово во нашата игра во одбрана има. Исто така, ќе промениме и некои детали во играта во напад. Се надевам на добар натпревар во Полска и да покажеме дека Вардар неслучајно досега освои три бода во Лигата на шампионите. Очекувам неизвесен натпревар, многу борба. Не сме без шанси. Нашите голмани можат многу повеќе од тоа што го прикажаа во Скопје. Се надевам на добар натпревар“, изјави Алушовски.

Дуелот е прогласен за „Меч на неделата“ според ЕХФ и e закажан за вечер со почеток во 20:45 часот.

На средбата во Скопје на 19 ноември, полскиот тим победи со 33:29.

Кjелце е лидер на табелата во А-групата со 11 бода од седум натпревари, Вардар е на 6. место со 3 бода од четири натпревари.

Тагови
реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Беровец лажел дека е киднапиран и изнудил 10.000 евра од татко му

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Ракомет

Висок пораз на стартот од Шведска

Read more

Вујовиќ: Хрватска и Норвешка главни фаворити за светската титула

Read more

Брестовац: Учеството на првенството е награда за нас, но не се предаваме

Read more

Познат тимот со кој ракометарите ќе играат на Мундијалот

Read more
 

Спорт

Барселона ги одложи изборите за претседател

Читај повеќе

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Читај повеќе

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Читај повеќе

Ќе има војна во октагонот, сигурен е шефот на УФЦ за мечот Мекгрегор-Поарје

Читај повеќе

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Читај повеќе

Ибра: Донарума е најдобар голман во светот

Читај повеќе

Манџукиќ одбил четири понуди, го сака само Милан

Читај повеќе

На Реал му требаше брилијантниот Хрват, но тој беше невидлив

Читај повеќе