Амбер Херд ќе глуми помалку од 10 минути во „Aquaman 2“

Покренатата онлајн петиција за Амбер Херд даде резултати, актерката ќе глуми помалку од 10 минути во вториот дел на Aquaman.

Одлуката е донесена од продуцентите по покренатата петиција таа да биде исфрлена од актерската екипа, објави филмската критичарка Грејс Рендолф. Петицијата беше потпишана од над 2 милиони луѓе. Целта беше да се откаже нејзиното појавување во „Aquaman and the Lost Kingdom“ и да се спречи глорифицирање на нејзиното малтретирање.

Актерката моментално најмногу влијание предизвика со судењето во кое нејзиниот поранешен сопруг Џони Деп ја тужи за клевета. Деп пред судот изјави дека бил шокиран кога слушнал за обидот за откажување на негово учество во снимањето на петтиот дел на „Pirates of the Caribbean“, откако Херд во објава за Washington Post навела дека е жртва на малтретирање, без воопшто да го спомене неговото име.

Како што тече судењето, се откриваат прилично бизарни моменти и детали од нивниот брак.

реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Филм & ТВ

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Read more

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе