Американците без Леброн и Дејвис на ОИ во Токио

Ѕвездите на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс и Ентони Дејвис, нема да настапат за американската кошаркарска репрезентација на Олимписките игри во Токио, јавија денеска локалните медиуми, повикувајќи се на извори блиски до двајцата играчи.

Џејмс во регуларниот дел од сезоната во НБА лигата пропушти дури 27 натпревари поради повреда на глуждот, додека Дејвис отсуствуваше од теренот на 36 натпревари поради повреди на потколеницата и проблеми со Ахиловата тетива.

Американскиот селектор Грег Попович би можел да остане и без кошаркарот на Голден Стејт Вориорс, Стеф Кари, чии шанси за настап во олимпискиот тим на Игрите во Токио се 50-50.

реклама

Кошарка

Новата НБА сезона стартува на 19 октомври

Read more

Македонските јуниорки катастрофално поразени од Словенија

Read more

Дончиќ брилијантен на олимпиското деби, Словенија ја прегази Аргентина

Read more

Коби, спиј мирно, твоите желби се исполнети

Read more
 

Спорт

Sky Sports: Договорен најголемиот трансфер во историјата на Премиер лигата

Читај повеќе

Ѓоковиќ не се откажува: Сака да игра за Србија на Олимпијадата во 2024

Читај повеќе

Симон Бајлс: Не треба да објаснувам зошто го ставам здравјето на прво место

Читај повеќе
  • play_arrow

Италијанецот Џејкобс победник на 100 метри со нов европски рекорд

Читај повеќе
  • filter

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Читај повеќе

Прв светски рекорд во атлетика на годинашната Олимпијада

Читај повеќе

Зверев се закити со олимписко злато

Читај повеќе

Ѓоковиќ пред ЛОИ: Кога станува збор за Србија, јас тука пресекувам и не се свртувам назад

Читај повеќе

Илејн Томпсон-Хера собори олимписки рекорд стар 33 години

Читај повеќе