Американски режисер тврди: Тупак е жив, снимаме филм за неговото бегство

Една од најпопуларните теории на заговор во светот на музиката е онаа за раперот Тупак Шакур и неговото „лажирање на сопствената смрт“.

Рик Бос, режисер од Лос Анџелес, е убеден дека раперот е уште жив. Сега работи на тоа да ја спакува целата приказна во филм.

Тупак почина на 7 септември, 1996 година во Лас Вегас, откако беше застрелан четири пати. Оттогаш не престануваат теориите на заговор околу тоа дали навистина е мртов.

Можеби една од најшокантните информации објавени досега е тврдењето на поранешниот телохранител на Тупак кој изјави дека му помогнал на раперот на да лажира неговата смрт и да побегне на Куба.

Луѓе од секаде низ светот во изминативе 23 години пријавувале дека го виделе раперот жив или дека имаат детали за неговата смрт.

Сето ова го поттикнало Бос да сними филм на оваа тема. Тој најави дека филмот ќе се вика „2Pac: The Great Escape From UMC“.

„Во филмот ќе видиме како Тупак заминува од Вегас и продолжува да живее во Ново Мексико. Можев и да напишам приказна, ама ова не е фикција. Ова се факти од проверени извори“, тврди Бос.

Меѓутоа, актерот кој ќе го игра славниот рапер, Ричард Гарсија, не го дели неговото мислење. Напротив, тој истакнува дека верува дека Тупак загинал во септември, 1996 година.

реклама

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Следи нов Чернобил ако Азербејџан ги оствари заканите против Ерменија

Read more

Три хороскопски знаци во кои се раѓаат најголемите женкари

Read more

Словенија забрани работење на продавниците во недела и за празници – Кога кај нас вака?

Read more

Филм & ТВ

Топ 20 филмови што ги надминаа очекувањата

Read more

[КАЈГАНА рецензија] „Стела“ е филм за детето во секој од нас

Read more

Започна снимањето на третиот дел на „Avatar“

Read more

Топ 20 најдобри комедии на сите времиња

Read more

Сцена

  • play_arrow

Топ 20 филмови што ги надминаа очекувањата

Читај повеќе

[КАЈГАНА рецензија] „Стела“ е филм за детето во секој од нас

Читај повеќе
  • filter

Започна снимањето на третиот дел на „Avatar“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 најдобри комедии на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Џим Парсонс уште во март фатил COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Никол Кидман и Хју Грант во новата мини-серија „The Undoing“ на HBO

Читај повеќе
  • play_arrow

„Dream Home Makeover“ - ново шоу за реновирање на Netflix

Читај повеќе

„Хакер“ со Steffonator во „Синеплекс“ од 1 октомври

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе