Американски режисер тврди: Тупак е жив, снимаме филм за неговото бегство

Една од најпопуларните теории на заговор во светот на музиката е онаа за раперот Тупак Шакур и неговото „лажирање на сопствената смрт“.

Рик Бос, режисер од Лос Анџелес, е убеден дека раперот е уште жив. Сега работи на тоа да ја спакува целата приказна во филм.

Тупак почина на 7 септември, 1996 година во Лас Вегас, откако беше застрелан четири пати. Оттогаш не престануваат теориите на заговор околу тоа дали навистина е мртов.

Можеби една од најшокантните информации објавени досега е тврдењето на поранешниот телохранител на Тупак кој изјави дека му помогнал на раперот на да лажира неговата смрт и да побегне на Куба.

Луѓе од секаде низ светот во изминативе 23 години пријавувале дека го виделе раперот жив или дека имаат детали за неговата смрт.

Сето ова го поттикнало Бос да сними филм на оваа тема. Тој најави дека филмот ќе се вика „2Pac: The Great Escape From UMC“.

„Во филмот ќе видиме како Тупак заминува од Вегас и продолжува да живее во Ново Мексико. Можев и да напишам приказна, ама ова не е фикција. Ова се факти од проверени извори“, тврди Бос.

Меѓутоа, актерот кој ќе го игра славниот рапер, Ричард Гарсија, не го дели неговото мислење. Напротив, тој истакнува дека верува дека Тупак загинал во септември, 1996 година.

реклама

Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

Read more

Седум особини кои покажуваат дека сте натпросечно интелигентни

Read more

Третиот убиец на Саздовски екстрадиран и спроведен во земјава

Read more

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Read more

Филм & ТВ

Погледнете го трејлерот за новиот филм „Love and Monsters“ со Дилан О’Брајан

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

„Tenet“ заработи над 250 милиони долари на светскиот бокс-офис

Read more

Ново реално шоу, главна награда – лет во вселената

Read more

Сцена

  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за новиот филм „Love and Monsters“ со Дилан О’Брајан

Читај повеќе
  • play_arrow

Најмудрите зборови на Милан Младеновиќ што важат и денес

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

„Њу ордер“ се пофалија со наградата од фестивалот Скопје Синема Сити

Читај повеќе
  • play_arrow

„Tenet“ заработи над 250 милиони долари на светскиот бокс-офис

Читај повеќе

Ново реално шоу, главна награда – лет во вселената

Читај повеќе

Два дена „Тивко кино“ на Синедејс

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Награди Еми 2020: Без црвен тепих, гламур во пижами

Читај повеќе

Премиера на „ТМ“ – македонскиот филм снимен со 0 денари буџет

Читај повеќе