AMG G63 и AMG GT R на Mercedes си ги измерија силите на автопат

Магазинот AutoTopNL објави снимка на која Mercedes-AMG 63 и AMG GT R си ги одмеруваат силите на автопат.

G 63 под хаубата има мотор со моќност од 1.000 коњки или и нуди фантастично забрзување и перформанси, но сепак не можеше да се мери со немодифицираниот AMG GT R чиј мотор развива 600 кс.

Овен очигледните разлики, меѓу овие два модели разликата е во максималната брзина - G63 може да достигне 260км/ч, а AMG GT R развива брзина од 341км/ч. Најголем недостаток на G63 е аеродинамичноста, па не е чудно што GT R буквално му се губи кога ќе му се отвори чист пат.

реклама

Авто новости

Maserati го објави тизерот за новиот Ghibli Hybrid

Read more

BMW ја претстави новата Серија 4

Read more

Hyundai го претстави новиот Santa Fe, во продажба од септември

Read more

Поглед во тјунираниот BMW M760Li xDrive

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како да го избришете профилот на Zoom?

Read more
play_arrow

Идеја за појадок: Вкусен тост со авокадо

Read more
play_arrow

Утрински стомачни на празен стомак

Read more
play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Read more
play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Read more
play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more
play_arrow

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more
play_arrow

Научната фантастика како инспирација за денешните роботи

Read more
play_arrow

Влијанието на Шекспир врз англискиот јазик

Read more
play_arrow

Најдоброто од Наполи сезонава

Read more
play_arrow

Тимот на „отпишаните“: 11 фудбалери кои се потценети во нивните татковини

Read more
play_arrow

Здрава опција: Како да направите пилешки прсти во рерна?

Read more