ПРЕМИЕР ЛИГА 2019/20

Анчелоти изненаден на прес, не знае дека му заминал играч

Тренерот на Евертон се најде во необична ситуација кога доби прашање зошто ослободил играч кој 11 години е дел од Евертон, а тој ниту знаеше дека играчот си заминал, ниту пак и дека воопшто постои.

Малкумина слушнале за фудбалерот Лук Гарбот, ама меѓу нив е и неговиот тренер Карло Анчелоти, ако може да се каже дека му е тренер.

Од 2009 е во Евертон каде се приклучи како младинец. Игра како лев бек или крило, а денес има 27 години. Иако 11 години е дел од клубот, сегашниот стратег на „Карамелите“ не ни слушнал за него.

Гарбат иако 11 години е во Евертон, има само 5 настапи за тимот. Тоа е бидејќи годините ги минувал на позајмици по Челтенхем Таун, Колчестер Јунајтед, Фулам, Виган Атлетик, Оксфорд Јунајтед и изминатава сезона Ипсвич Таун. Анчелоти всушност и не го ни тренирал. Сепак, тоа не беше причина еден новинар да му постави прашање за Гарбат и Италијанецот да се најде изненаден.

„Лук Гарбат е во клубот 11 години. Зошто решивте да се ослободуте од него?“, праша новинарот, а на тоа Анчелоти се зачуди.

„Кој!?“, препраша Анчелоти по што мораше да добие објаснување од страна. „Извинете ама јас сум изненаден од ова прашање, не знам“, додаде тој.

Гарбат немаше замерка за незнаењето на Анчелпоти, на тоа само се насмеа на Twitter.

 

реклама

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Спектакл на небото: Како да го гледате метеорскиот дожд Персеиди?

Read more

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Read more

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more

Фудбал

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Официјални состави: ПСЖ без Мбапе почнува против Аталанта

Read more

Де Роон ќе дели пица во Бергамо ако ја освои ЛШ

Read more

Шестмина позитивни во Атлетик

Read more

Спорт

Болидот на Фетел ќе добие нова шасија за шпанското Гран при

Читај повеќе
  • filter

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Читај повеќе

Официјални состави: ПСЖ без Мбапе почнува против Аталанта

Читај повеќе

Де Роон ќе дели пица во Бергамо ако ја освои ЛШ

Читај повеќе

Шестмина позитивни во Атлетик

Читај повеќе

Алушовски: Во Струга не одиме само да се проверуваме, туку да победиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Читај повеќе

Гасперини: Нејмар? Ќе го натераме тој да се брани од нас

Читај повеќе

Извлечени двојките за новата сезона во Вторите лиги

Читај повеќе