Анџелина Џоли го обвини Бред Пит: Психички и физички ме малтретираше мене и децата 

Анџелина Џоли тврди дека Бред Пит ја грабнал за глава и нападнал две од нивните деца, обвиненија кои тој ги негира.

Анџелина Џоли поднесе судски документи во кои тврди дека поранешниот сопруг Бред Пит во пијана состојба ги нападнал неа и нивните деца за време на приватен лет, поради што и побарала развод.

Во тужбата за една француска винарија што ја купи парот, Џоли вели дека Пит ја фатил за глава и ги нападнал нивните две деца за време на патување во 2016 година.

Пит наводно и вербално ги малтретирал додека постојано пиел алкохол на летот од Франција до Лос Анџелес.

Пит ги отфрли обвинувањата.

Извор близок до актерот изјави за BBC дека тврдењата на Џоли се невистинити.

„Таа продолжува да ги менува описите за настаните од пред шест години додавајќи целосно лажни информации секојпат кога не успева да го добие она што го сака“, вели изворот.

„Нејзината приказна постојано се менува“.

Тврдењата на Џоли за опасното однесување на Пит во текот на летото на 14 септември 2016 година, се појавија и во претходни судски документи.

Но, дополнителни детали за случајот се појавија во новите документи поднесени од адвокатскиот тим на Џоли во судот во Лос Анџелес.

Тие документи се дел од барањето за сопственост на замокот и лозје Миравал на југот на Франција.

Поранешен холивудски пар го купи овој имот заедно.

Пит тврди дека со неговата поранешна сопруга се договориле да не го продаваат сопственичкиот удел без согласност на вториот.

Џоли го негира ова тврдење и го обвинува Пит за прекин на преговорите за купување на нејзиниот удел во замокот и лозјето.

Во нејзината контра-жалба се наведува дека актерот за време на летот од Франција физички и психички ја малтретирал неа и две од децата кои тогаш имале осум и 15 години.

Нејзините адвокати тврдат дека Пит почнал да ѝ вика на Џоли, велејќи ѝ дека „покажуваат преголема почит кон децата“.

Набргу по полетувањето на авионот, „Пит ја турнал во тоалетот“ во задниот дел од авионот, се наведува во тужбата.

„Пит ја грабнал Џоли за глава и ја тресел, а потоа ја фатил за раменици и ја турнал до ѕидот од бањата, тресејќи ја уште еднаш“, се наведува во документите.

„Пит потоа удрил неколку пати во таванот со раката, а потоа Џоли изглегла од тоалетот“.

Откако едно од децата се обидело вербално да интервенира, Пит „го нападнал“, се наведува во документите.

Џоли го зграпчила одзади за да го спречи, се вели во тужбата.

За да ја симне од грбот, Пит се фрлил наназад во авионското седиште.

Актерката притоа ги повредила грбот и лактот.

Децата се втурнале и храбро се обиделе да се заштитат едни со други.

Пред да заврши сè, Пит го гушел едното дете, а другото удирал по лицето.

Адвокатите на актерката велат дека таа и нејзините деца „тивко седеле под ќебињата“ до крајот на летото.

„Пит повремено излегувал од задниот дел на авионот за да им вика и да ги пцуе. Во еден момент ја полил Џоли со пиво, а во друг децата со пиво и црвено вино“, се вели во судските документи.

Во 2016 година, ФБИ го истражуваше инцидентот и одлучи да не покренува обвиненија.

Минатата година, судија им додели заедничко старателство над децата на Пит и Џоли.

Имотот Миравал се наоѓа во селото Корен на југоистокот на Франција, а го купиле во 2008 година за 25 милиони евра.

Шест години подоцна, актерот и актерката се венчаа на имотот.

Пит ја тужеше Џоли, тврдејќи дека нејзината одлука да го продаде сопствениот удел во имотот на руски олигарх е обид да ја „поткопа“ неговата инвестиција и да му наштети на „винскиот бизнис во кој вложил пари и капитал“.

Адвокатите на актерката велат дека Џоли се потрудила да ги заштити децата од болката што Пит му ја предизвикал на семејството тој ден.

Тие додаваат дека одлуката на Џоли да го продаде својот дел е резултат на тоа што ѝ е „непријатно да продолжи да биде вклучена во бизнис поврзан со алкохол“ со оглед на проблемот на актерот.

Пит, кој претходно зборувал за својата љубов кон архитектурата и дизајнот, одлучил дека на замокот му треба петти базен по цена од еден милион евра и сакал скалите да се реновираат четири пати, вели Џоли.

Пит изјави за New York Times во 2019 година дека се придружил на група за одвикнување од алкохол откако се разведе од Џоли.

реклама

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во декември

Read more

Шчесни откри што се обложил со Меси пред пеналот

Read more

Црната дупка насочена кон Земјата испрати моќни млазови енергија кон нас

Read more

Филм & ТВ

Џулија Робертс објави ретка фотографија од нејзините 18-годишни близнаци

Read more

Како Џена Ортега стана Wednesday?

Read more

Што ќе гледаме на Netflix во декември?

Read more

Ќерката на Кетрин Зита-Џонс и Мајкл Даглас порасна во убавица

Read more
 

Сцена

Џулија Робертс објави ретка фотографија од нејзините 18-годишни близнаци

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Џена Ортега стана Wednesday?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе гледаме на Netflix во декември?

Читај повеќе

Ќерката на Кетрин Зита-Џонс и Мајкл Даглас порасна во убавица

Читај повеќе
  • play_arrow

Истиот подрум, нова генерација: Погледнете го трејлерот за That ’90s Show

Читај повеќе
  • play_arrow

По 6 години пауза, Металика објави нова песна и најави нов албум

Читај повеќе
  • play_arrow

Вил Смит отворено за оскаровската шлаканица: Едноставно се изгубив

Читај повеќе
  • play_arrow

Луѓето одушевени од серијата „Wednesday“, особено од една сцена

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix објави филм за Гислејн Максвел, соработничката на Епстин

Читај повеќе