Андоновски нов селектор на светските шампионки во фудбал

Њујорк, 25 октомври 2019 (МИА) – Македонскиот тренер Влатко Андоновски ќе биде нов селектор на актуелниот светски првак во женски фудбал.

Откако Џил Елис најави заминување од селекцијата на САД по освојување на титулата на СП 2019, Андоновски беше апсолутен фаворит за нејзин наследник.

Како тренер во изминатите две сезони, тој го водеше Рејн во американската лига, а исто така беше на клупата на Канзас Сити, кој го одведе до две титули.

Своето деби на клупата Андоновски ќе го има на 7 ноември против Шведска, а три дена подоцна ќе ги води САД и против Костарика.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Филипче: Денеска имаме рекорден број на оздравени од COVID-19

Read more

Феноменот на Милан не е Ибра, туку чудесниот Ребиќ

Read more

Фудбал

Елмас славеше на гости кај Пандев

Read more

Барса го доби градското дерби и го испадна Еспањол

Read more

Феноменот на Милан не е Ибра, туку чудесниот Ребиќ

Read more

УЕФА ги објави сите детали за историската жрепка за завршницата на ЛШ

Read more

Спорт

  • play_arrow

Елмас славеше на гости кај Пандев

Читај повеќе
  • play_arrow

Барса го доби градското дерби и го испадна Еспањол

Читај повеќе
  • play_arrow

Феноменот на Милан не е Ибра, туку чудесниот Ребиќ

Читај повеќе

Загина светскиот шампион во сноубординг Алекс Пулен

Читај повеќе

УЕФА ги објави сите детали за историската жрепка за завршницата на ЛШ

Читај повеќе

Македонските ракометарки во група со Исланд, Литванија и Грција

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времеплов: 30 години од најдосадното мундијалско финале

Читај повеќе

Инѕаги: Да не беше прекинот, Лацио ќе беше шампион

Читај повеќе
  • play_arrow

Младиот Давид Тошевски потпиша за Ростов

Читај повеќе