Андреску им се извини на навивачите на УС Опен што ја победи Серена Вилијамс

Канаѓанката со романско потекло Бјанка Андреску во обраќањето до присутните на финалето на УС оОпен им се извини за победатата над домашната тенисерка Серена Вилијамс.

–Работев многу напорно за овој момент. Оваа година моите соништа се остварија. Добив можност да играм против Серена, вистинската легенда на спортот. Беше неверојатно, рече таа.

- Не беше лесно. Знам дека сакавте Серена да победи, па се извинувам. Серена има постигнато многу во минатото, таа е вистински шампион, а јас само се обидов да ја покажам мојата најдобра игра, изјави Андреску.

Деветнаесетгодишната Канаѓанка синоќа стигна до првиот трофеј на Грен слем турнирите.

реклама

Седум особини кои покажуваат дека сте натпросечно интелигентни

Read more

Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

Read more

Третиот убиец на Саздовски екстрадиран и спроведен во земјава

Read more

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Read more

Тенис

Ѓоковиќ e новиот шампион на турнирот во Рим

Read more

Халеп конечно го освои Вечниот град

Read more

Ѓоковиќ го престигна Сампрас по број на недели на врвот на АТП листата

Read more

Надал сензационално испадна од Мастерсот во Рим

Read more

Спорт

  • play_arrow

Бејл: Се вратив во Тотенхем поради Мурињо

Читај повеќе

Ѓоковиќ e новиот шампион на турнирот во Рим

Читај повеќе

Халеп конечно го освои Вечниот град

Читај повеќе

Роџерс слави јубилеј - 100 премиерлигашки победи

Читај повеќе
  • play_arrow

Само еден збор на Дејвис по победничката тројка: Коби!

Читај повеќе

Ѓоковиќ го престигна Сампрас по број на недели на врвот на АТП листата

Читај повеќе

Дури 7 позитивни во женската фудбалска репрезентација

Читај повеќе

На 17 дена до баражот во Скопје најдобриот косовски голгетер закачи корона

Читај повеќе
  • play_arrow

Македонецот лизга и тренира: Стамкос ќе ѝ помогне на Тампа во финалето

Читај повеќе