Ангела Меркел повторно неконтролирано се тресеше на јавен настан

Загриженоста за здравствената состојба на германската канцеларка Ангела Меркел е сѐ поголема откако денеска повторно беше снимена како неконтролирано се тресе.

Меркел во почетокот на месецов во Берлин присуствуваше на дочекот на украинскиот претседател Володомир Зеленски, кога почна неконтролирано да се тресе, но по интонирањето на химната се смири и настанот продолжи согласно протоколот.

Меѓутоа, проблемот се повтори утрово за време на именувањето на новиот федерален министер за правда и заштита на потрошувачите, Кристине Ламбрехт.

Меркел (64) си ги префати рацете за да се смири и по две минути изгледаше поспокојно, па се поздрави со новата министерка Ламбрехт.

Ѝ понудија чаша вода, но ја одби. Претходно Меркел рече дека тресењето се случило бидејќи била дехидрирана.

Нејзиниот портпарол рече дека Меркел после пладне ќе замине со авион за Јапонија, како што веќе било планирано.

„Канцеларката е во ред“, рече Штефен Зиберт.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Феноменот на Милан не е Ибра, туку чудесниот Ребиќ

Read more

Филипче: Денеска имаме рекорден број на оздравени од COVID-19

Read more

Свет

Трамп: Не ги слушам експертите за коронавирус

Read more

Во Хонгконг се забранува политичка активност за студенти и ученици

Read more

Нови инциденти во Белград: Демонстрантите повторно фрлаа камења и факели врз полицијата

Read more

Задолжително носење маска секаде – нова мерка во Каталонија

Read more

Вести

Се преврте комбе со мигранти кај Струмица

Читај повеќе

Forbes: Богатството на Џеф Безос надмина 180 милијарди долари

Читај повеќе

Трамп: Не ги слушам експертите за коронавирус

Читај повеќе

Во Хонгконг се забранува политичка активност за студенти и ученици

Читај повеќе

Изборите ќе ги следат над 2.000 домашни и странски набљудувачи

Читај повеќе

Сончево и топло до 33 степени

Читај повеќе

Од утре задолжителен ПЦР тест за влез во држaвава од Србија, Црна Гора, БиХ и Косово

Читај повеќе

Филипче: Денеска имаме рекорден број на оздравени од COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Нови инциденти во Белград: Демонстрантите повторно фрлаа камења и факели врз полицијата

Читај повеќе