УЕФА ЛИГА НА НАЦИИ 2020/21

Ангеловски: Кога се игра во македонскиот дрес секогаш мора да се даде максимум

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски денеска изјави дека паузата за репрезентацијата беше долга, но и дека тој не гледа во минатото и гледа кон претстојните натпревари со Ерменија и Грузија.

– Очекувам наше максимално издание без разлика на ситуацијата и паузата поради COVID-19. Без разлика на моменталната форма, кога се игра за дресот со државниот грб секогаш мора да се даде максимум и не се сомневам дека тоа ќе биде така на овие два натпревари. Секогаш размислувам на секој следен натпревар, па за тоа со сите сили сме насочени најпрво кон дуелот со Ерменија. Да влеземе максимално мотивирани и да ја отвориме Лигата на нации со победа, а воедно да ја искористиме и можноста што поподготвени да го дочекаме оној натпревар за месец дена што цела македонска јавност го очекува, против Косово во баражот за ЕУРО, изјави Ангеловски.

реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Фудбал

Челси и Сити заинтересирани за Левандовски

Read more

Солскјер: Имаме еден од најдобрите голмани во светот

Read more

Виљареал спречи англиско финале во Лига Европа

Read more

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Надал и Осака прогласени за спортисти на годината

Читај повеќе

Челси и Сити заинтересирани за Левандовски

Читај повеќе
  • play_arrow

Вестбрук е на еден трипл-дабл од рекордот во НБА

Читај повеќе

Солскјер: Имаме еден од најдобрите голмани во светот

Читај повеќе

Марковски уште три години на клупата на Металург, останува и Хорват

Читај повеќе
  • play_arrow

Виљареал спречи англиско финале во Лига Европа

Читај повеќе

Мејведер ја исфрли свршеницата за да може да тренира

Читај повеќе
  • play_arrow

Како дете продавал сладолед на улица, денес живее во ваков луксуз

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Читај повеќе