Ангеловски повика петмина нови фудбалери во репрезентацијата

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски за дуелот со Грузија в среда на Националната арена од Лига на нации, дополнително ги повика Љупчо Дориев и Енур Тотре од Шкендија, Дарко Мицевски од Вардар, како и дефанзивецот на Македонија Ѓ.П. Томе Китановски.

Повик доби и Агрон Руфати од младата репрезентација до 21 година. Руфати нема право на настап против Израел за Македонија до 21 година поради жолти картони.

Поради повреда од комбинација за настап во А репрезентацијата отпаднаа Бејтулаи, Адеми, Тошевски, а поради жолти картони ќе го немаме во составот и Енис Барди.

Ферхан Хасани, исто така, нема да настапи против Грузија.

реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Read more

Трикови кои треба да ги знае секој кој кампува

Read more

Фудбал

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Read more

Озил: Детскиот сон е освојување на СП и ЛШ, а не на Супер лига

Read more

УЕФА, Премиер лига, Ла Лига и Серија А се обединија против Супер лигата

Read more

Претседателот на УЕФА е особено повреден од предавството на еден човек

Read more
 

Спорт

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Читај повеќе

Озил: Детскиот сон е освојување на СП и ЛШ, а не на Супер лига

Читај повеќе

УЕФА, Премиер лига, Ла Лига и Серија А се обединија против Супер лигата

Читај повеќе

Претседателот на УЕФА е особено повреден од предавството на еден човек

Читај повеќе

УЕФА го возвраќа ударот: Тешки санкции за учесниците во Супер лигата

Читај повеќе

Бајиќ е новиот селектор на македонската кошаркарска репрезентација

Читај повеќе

Тотенхем го отпушти Мурињо

Читај повеќе
  • play_arrow

YouTube ѕвездата Џејк Пол го нокаутира славниот ММА борач Бен Аскрен

Читај повеќе

Флорентино Перес: Супер Лигата ќе го однесе фудбалот на заслуженото место

Читај повеќе