Анимација: Човечкото тело при имплозија

Вака некако изгледал моментот кога имплодирала подморницата „Titan“. Тимот на atomic marvel преку анимација ни доловува колку брзо се случила имплозијата и како луѓето внатре реагирале. Смртта настапила инстантно.

реклама

Наука

Археолозите во Помпеја пронајдоа фреска на која се прикажани митолошки брат и сестра

Read more

Сега има микропластика во секоја тестирана плацента на трудниците

Read more

Јапонскиот робот на Месечината ја преживеа „лунарната ноќ“

Read more

Нови откритија за мистериозниот натпис на бронзена рака стара 2.000 години

Read more

Нови видеа

play_arrow

Фудбалски „промашувања“ што се покажаа како голем успех

Read more
play_arrow

Јавно распоредување - неофицијалната комунистичка химна на Источна Германија

Read more
play_arrow

Машки свет: Како да ги стопите масните гради?

Read more
play_arrow

Фејл ферка: Америка - Британија

Read more
play_arrow

Зошто англиските клубови не доминираат во Европа?

Read more
play_arrow

Кога глумците не глумеа

Read more
play_arrow

Топ 10 најнеочекувани враќања на филмски ликови

Read more
play_arrow

7 најдобри дебитантски сезони во историјата на фудбалот

Read more
play_arrow

Идиоти на тркала - компилација

Read more
play_arrow

10 настани во кои не би поверувале доколку не беа снимени

Read more
play_arrow
10 трикови со кои ќе учите побрзо и подобро

10 трикови со кои ќе учите побрзо и полесно

Read more
play_arrow

7 фудбалери кои играле во погрешни епохи

Read more