ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ 2021

Апасиев: Имаме советници во над 30 општини

Левица не успеа да влезе во втор круг со своите неколку кандидати за градоначалници, во зацртаното го оствари - да влезе во советите на општините.

Лидерот на партијата, Димитар Апасиев, на прес-конференција соопшти дека во околу 30-ина општини „Црвените“ влегле со своите советнички листи. За оваа партија, која на минатите локални избори имаше 3 советника, е голем чекор напред.

„Имаме зошто да славиме! Почна долгоочекуваната пасокизација на СДС. Покажавме дека сме најбрзорастечко левичарско движење во Европа. Направивме разултат кој е 15 пати подобар од минатите локалнни избори и четири пати подобар од парламентарните. Сега имаме советници во над 30-ина општини. Ние, како раководство, сме задоволни од овие избори. Хибридниот режим на Заев завршува! Опозициските тенденции се евидентни. Сега Заев е веќе дел од буништето од Историјата“.

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Македонија

Најстудено и најмногу снег во Лазарополе

Read more

Состојбата стабилна, засега нема потреба од нови мерки за новиот сој

Read more

Постудено со повремен дожд, снег и ветер

Read more

Русковска: Пожарот во автобусот почнал во багажниот простор што се наоѓа над резервоарот

Read more
 

Вести

Најстудено и најмногу снег во Лазарополе

Читај повеќе

Состојбата стабилна, засега нема потреба од нови мерки за новиот сој

Читај повеќе

Сопственикот на „Беса транс“: Во автобусот немаше запаливи материи, тубите беа со вода

Читај повеќе

Постудено со повремен дожд, снег и ветер

Читај повеќе

Русковска: Пожарот во автобусот почнал во багажниот простор што се наоѓа над резервоарот

Читај повеќе

Телата на загинатите во автобуската несреќа в петок ќе бидат пренесени авионски

Читај повеќе

Заев-Гаши: Постигната начелна согласност за програмските аспекти

Читај повеќе
  • play_arrow

Апокалипса на Босфор: Разорен ветер уништи згради, има мртви

Читај повеќе

Масовниот убиец Брејвик испрати писма до преживеаните и нивните семејства

Читај повеќе