Апдејтот Euro 2020 за PES ќе стигне во јуни

Официјално е потврдено дека апдејтот Euro 2020 за популарната фудбалска симулација Pro Evolution Soccer (PES) ќе стигне на 4 јуни.

Откако бројни спортски настани беа одложени поради пандемијата со коронавирус, фановите се свртеа кон е-спортот, кој сепак не беше поштеден од негативното влијание.

Konami вети дека на 30 април ќе понуди бесплатен Euro 2020 апдејт за  eFootball PES 2020, но тоа беше одложено по соопштението дека Европското фудбалско првенство ќе биде одложено за догодина. Меѓутоа, сега од Konami стигна нова информација – има промени во апдејтот и ќе биде достапен на 4 јуни за PlayStation 4, Xbox One и PC.

Апдејтите и понатаму ќе имаат 55 репрезентации и детално ќе бидат изработени стадионите Вембли и Санкт Петербург. Официјалната топка за финалето на Еуро исто така ќе биде достапна од 4 јуни.

Тагови
реклама

Се чека одговор од Комисијата за заразни болести – дали угостителите ќе бидат ослободени од обврската да ги легитимираат гостите

Read more

Македонец од Белгија раскажува: Пред да се заразам мислев COVID-19 е само обичен грип

Read more

Се подготвува протокол за отворање на аеродромите и граничните премини

Read more

Состојбата се влошува: денеска дури 62 новозаразени

Read more

Гејминг

Седум нови видеоигри кои со нетрпение ги очекуваме во јуни

Read more

Видеоиграта Valorant пристигнува на 2 јуни

Read more

Апдејтот Euro 2020 за PES ќе стигне во јуни

Read more

90-годишна Јапонка е најстарата гејмерка во светот

Read more

Гик

  • play_arrow

Лет со целосно електрична Cessna

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceX и НАСА полетаа кон МВС

Читај повеќе

Microsoft заменува новинари со роботи

Читај повеќе

Трол-фарми од Македонија и Филипините ширеле дезинформации за COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Во последен момент - Space X и НАСА го одложија историското лансирање на Falcon 9

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceX и НАСА лансираат астронаути во вселената, следете во живо

Читај повеќе
  • filter

Lenovo ги претстави таблетите Yoga Duet 7i и IdeaPad Duet 3i

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум нови видеоигри кои со нетрпение ги очекуваме во јуни

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Realme X3 Superzoom наскоро пристигнува на европскиот пазар

Читај повеќе