Apple го подготвува својот автомобил кој ќе дебитира во 2021

Компанијата Apple сè уште работи на својот Apple Car, автомобил кој би требало да дебитира во 2021 година.

Apple доби дозвола за тестирање на автономниот автомобил на јавните патишта во Калифорнија уште во 2017 година, а тоа беше огромен чекор за компанијата и нејзиното возило.

Бројни добавувачи на делови од Тајван се подготвуваат за производство на автомобилот на Аpple.

Се работи за компаниите како што се Heda, BizLink-KY, Heqin и Tomita кои произведуваат компоненти за достава во текот на првите два квартала на 2021 година. Конечниот производ ќе дебитира во септември наредната година.

Новиот извештај e различен од претходните во кои се наведуваше дека Apple е во рана фаза на преговори со добавувачите.

Засега не е точно познато во која фаза е развојот на проектот, но според последните информации се чини дека развојот е при самиот крај.  

Тагови
реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Read more

Трикови кои треба да ги знае секој кој кампува

Read more

Концепти

Electron Quasar: Хиперавтомобил кој ќе развива 2.300 КС

Read more

Пред светската премиера - објавени фотографии од Mercedes Ц класа

Read more

Hyundai откри кога пристигнува Ioniq 5

Read more

Погледнете што сѐ може да направи дигиталниот кокпит на Samsung

Read more
 

Автомобили

  • filter

Huawei го претстави својот прв автомобил

Читај повеќе
  • filter

Ова се новите BMW M3 и M4

Читај повеќе
  • filter

Ford го претстави кросоверот Evos

Читај повеќе

Ferrari оваа година ќе претстави три нови модели

Читај повеќе
  • filter

Seat ја претстави освежената Ibiza

Читај повеќе

Honda ја објави првата фотографија од новиот Civic Sedan

Читај повеќе

Ова се новите Audi Q4 e-tron и Q4 Sportback e-tron

Читај повеќе
  • filter

Electron Quasar: Хиперавтомобил кој ќе развива 2.300 КС

Читај повеќе
  • filter

Ова е новиот Bentley Continental GT Speed Convertible

Читај повеќе