Проверете дали вашиот мобилен е на листата

Apple го претстави новиот iOS 14, но нема да биде достапен за сите уреди

Apple неодамна го претстави својот нов оперативен систем iOS 14, но тој нема да биде достапен за сите iPhone уреди.

Новиот оперативен систем iOS 14 има неколку нови опции, како што се App Clips функциите, нова picture-in-picture функција и преведувач.

Листата на уреди на кои ќе биде достапен iOS 14:

iPhone 11

iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro Max

iPhone XS

iPhone XS Max

iPhone XR

iPhone X

iPhone 8

iPhone 8 Plus

iPhone 7

iPhone 7 Plus

iPhone 6s

iPhone 6s Plus

iPhone SE

iPod touch.

Тагови
реклама

Пејџ Вулен: Instagram убавица која лови неверни мажи

Read more

Instagram убавица: Алексис Кларк

Read more
Бомбици со банана и кокос

Бомбици со банана и кокос

Read more
Владимир Путин доби покана за посета на Белата Куќа во 2019 година

Владимир Путин доби покана за посета на Белата Куќа во 2019 година

Read more

Софтвер

Избришавте СМС порака по грешка? Еве како да ја вратите назад

Read more

Како да ја користите опцијата Watch Together на Messenger?

Read more

Пак немаш меморија? Овие апликации најефикасно ги чистат Android телефоните

Read more

Милиони Android смартфони пред голем проблем - Дали е вашиот меѓу нив?

Read more

Гик

НАСА: Објектот што кружи околу Земјата не е астероид, туку ракета

Читај повеќе

Примероци од Месечината собрани со кинеска сонда ќе се вратат на Земјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите видеоигри за декември, втор дел

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа отворање на саркофаг запечатен со „проклетство“?

Читај повеќе

Ова е формулата за веројатноста од зараза со коронавирусот

Читај повеќе

Милиони корисници ќе останат без Google Chrome поддршка

Читај повеќе

2020 една од трите најтопли години

Читај повеќе

Уште не излегле 875 и 885, а веќе се подготвува нов Snapdragon

Читај повеќе

Најдобрите видеоигри за декември, прв дел

Читај повеќе