Apple идната недела ќе го претстави новиот iPhone

Американската компанија Apple новиот iPhone 12 ќе го претстави идниот вторник, на 13 октомври.

Apple денеска ги откри датумот и времето на специјалниот настан со фразата „Hi, Speed“, без алудирање на уредот кој ќе биде презентиран. Сепак, со оглед на тоа дека Apple во септември ги претстави повеќето од очекуваните уреди, компанијата најверојатно ќе го претстави својот најпознат производ.

Apple во јули соопшти дека iPhone 12 нема да биде претставен во класичниот септемвриски рок, поради проблемите создадени од пандемијата на коронавирусот.

Се очекува Apple да претстави 4 верзии на уредот, а настанот е закажан за 19 часот.

Тагови
реклама

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Read more

Што се случи со Месут Озил?

Read more

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Read more

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Read more

Вести

Сè поголем притисокот врз Apple и Google да го забранат TikTok

Read more

Бил Гејтс: Подобро да платам за вакцини отколку за патување на Марс

Read more

Што може најголемиот автономен електричен товарен авион во светот?

Read more

Кина успешно клонирала три „суперкрави“

Read more
 

Гик

Сè поголем притисокот врз Apple и Google да го забранат TikTok

Читај повеќе

Instagram тајно работи на наплата за верификуван профил

Читај повеќе

Бил Гејтс: Подобро да платам за вакцини отколку за патување на Марс

Читај повеќе

Колку чини денес неотпакуван iPhone од првата генерација?

Читај повеќе
  • play_arrow

Razer го претстави своето најлесно гејмерско глувче досега

Читај повеќе
  • play_arrow

Астрономски чуда со слично име, но различна природа

Читај повеќе
  • play_arrow

Што може најголемиот автономен електричен товарен авион во светот?

Читај повеќе

Зошто брзо ви се празни батеријата на телефонот?

Читај повеќе

Кина успешно клонирала три „суперкрави“

Читај повеќе