Apple планира да произведе iPad и iPad mini со поголем екран

Apple планира да претстави нов 10,8-инчен iPad и нов iPad mini кој би можел да има екран со големина од 9 инчи, пишува MacRumors.

Новиот 10,8-инчен iPad пристигнува во втората половина на оваа година, додека новиот iPad mini ќе биде претставен во првата половина на 2021 година.

Сè уште не е познато дали овие нови уреди би можеле да се вклопат во тековната серија на iPad или ќе ги заменат постоечките модели.

Најевтиниот iPad кој чини 329 долари има екран од 10,2 инчи, додека iPad Air чини 499 долари и има екран од 10,5 инчи.

Тековниот iPad mini има екран од 7,9 инчи. 

Тагови
реклама

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Read more

Рецепт на денот: Пролетни крокети од компири

Read more

Силна бура ја погоди Австралија

Read more

Хардвер

Поглед во новиот лаптоп Surface Book 3

Read more

Dell претстави два нови лаптопа

Read more

Apple планира да произведе iPad и iPad mini со поголем екран

Read more

Поглед во новиот таблет Surface Go 2

Read more

Гик

  • filter

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Читај повеќе
  • play_arrow

Видеоиграта Valorant пристигнува на 2 јуни

Читај повеќе

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Читај повеќе
  • filter

Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition наменет за војници

Читај повеќе

Кибер-окото функционира исто како човечкото око

Читај повеќе
  • play_arrow

Научници снимија раѓање на ѕвезден систем

Читај повеќе

Прво лансирање на ракета со човечки екипаж од територијата на САД по 9 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Поглед во новиот лаптоп Surface Book 3

Читај повеќе

Апдејтот Euro 2020 за PES ќе стигне во јуни

Читај повеќе