Apple повторно отвора 100 продавници во САД

САД се движат кон „новото нормално“, а Apple е една од компаниите што ги отвораат вратите за клиенти.

По прогласувањето на пандемијата со коронавирусот, раководството на Apple нареди затворање на своите продажни објекти ширум светот, а сега компанијата планира повторно да отвори речиси 100 продавници во САД.

Според објавата на Reuters, согласно развојот на епидемилошката ситуација низ САД, Apple постепено ќе ги отвора своите продавници таму, почнувајќи од Алјаска, Ајдахо и Алабама.

Според новите протоколи за безбедност и заштита на здравјето, пред влегување во продавница на Apple и на вработените и на муштериите ќе им се мери температура, а задолжително ќе биде одржување на физичка дистанца и носење заштитни маски кои ќе ги обезбеди компанијата во случај муштеријата да нема.

Тагови
реклама

Во карантин македонски државјани кои дошле од Авганистан, дел од нив позитивни на COVID-19

Read more

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Автомобил удри и тешко повреди петгодишно дете

Read more

Српски туристи избркани од грчкиот остров Евија

Read more

Бизнис

Маск на седмо место на листата на милијардери на Bloomberg

Read more

Forbes: Богатството на Џеф Безос надмина 180 милијарди долари

Read more

COVID-19: Што ќе се случи со светската економија?

Read more

Цените на нафтата паднаа под 43 долари, расте загриженоста поради ширењето на заразата

Read more

Вести

Завршува изборната кампања, од полноќ почнува изборниот молк

Читај повеќе

Потврдени 136 нови случаи, 6 лица починаа од COVID-19

Читај повеќе

Лукаревска: Покажавме одговорност, ги вративме слободата и европскиот пат

Читај повеќе

Мисајловски од Куманово: Обнова насекаде и за сите

Читај повеќе

Ѓукановиќ: Односите со Белград не се добри

Читај повеќе

Трамп првпат се појави во јавност со заштитна маска

Читај повеќе

Во Мексико повеќе од 6.000 новозаразени со коронавирус

Читај повеќе

Утре без струја делови од Скопје

Читај повеќе

Мицковски до граѓаните: Вашиот глас ги менува работите

Читај повеќе