Apple претстави жолти iPhone 14 и iPhone 14 Plus

Како што беше најавено, Apple официјално претстави нова боја за својот iPhone.

Годинава станува збор за нова боја, жолта, откако минатата година беше претставена зелената, а претходната година виолетовата.

Се работи за светложолта нијанса на задниот стаклен панел, што е нешто помеѓу жолтиот iPhone 11 и темножолтиот iPhone XR. Алуминиумската рамка е во златна боја, како во случајот со iPhone 11.

Сепак, за разлика од минатата година, новата боја нема да биде достапна за моделите Pro, наместо тоа ќе им се придружи на петте постоечки бои за стандардните iPhone 14 и iPhone 14 Plus. Палетата моментално вклучува midnight црна, starlight бела, (PRODUCT)RED црвена, сина и виолетова.

Бојата е единственото нешто што ја разликува новата верзија од постојните бидејќи нема технички разлики.

Apple исто така претстави четири нови бои за својата палета на силиконски маски за сите четири модели на iPhone 14, имено Canary Yellow, Olive Green, Sky Blue и Iris Purple.

Преднарачките за жолтите iPhone 14 и iPhone 14 Plus ќе се примаат од 10 март, додека маските веќе се достапни.

Тагови
реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Што да јадете за здрав црн дроб?

Read more

Мобилни

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Apple подготвува промена за iPhone 15 Pro од која многумина стравуваат

Read more

Samsung ги претстави Galaxy A54 и Galaxy A34

Read more

Huawei на 21 март ќе ја претстави серијата P60 и Mate X3

Read more
 

Гик

Ново истражување за магичното дејство на пијалакот ајауаска

Читај повеќе

Среќен роденден Twitter: Што пишува во првиот твит објавен пред точно 17 години?

Читај повеќе

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Читај повеќе

Зошто светот не мрда со прст да се спаси од климатските промени?

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботска ајкула од Темза дневно собира по 21 илјада шишиња

Читај повеќе

Како најдобро да се заштитите кога купувате онлајн?

Читај повеќе

Нови докази за мајката на Да Винчи - била робинка од Источна Европа?

Читај повеќе

На Земјата ѝ се заканува фосфогедон - што е тоа?

Читај повеќе

Што може да направи Xbox Series X, а PlayStation 5 не може?

Читај повеќе