Apple работи на сопствена конзола за видеоигри

Apple ќе направи своја конзола за видеоигри, дознава WCCFTech.

Гејмерската индустрија трае веќе повеќе од 25 години, а Apple сака да биде дел од неа и да направи сопствена конзола.

Конзолата би требало да биде слична на Nintendo Switch и компанијата веќе работи на дизајнот.

Ќе се фокусираат на графиката и на кулерот. Засега работат на неколку конзоли во исто време. Целта им е да воспостават соработка со Ubisoft, известува порталот.

Тагови
реклама

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Гејминг

Epic Games ја подарува акционата авантура Control вредна 30 долари

Read more

Топ 10 нови видеоигри во јуни 2021

Read more

Видеоиграта Valorant пристигнува и на мобилните телефони

Read more

EA на 9 јуни ја прретставува новата игра „Battlefield“

Read more
 

Гик

Предупредување: Корисниците на Word и Outlook мора веднаш да го ажурираат својот компјутер

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботско куче што можете да си го дозволите - што сѐ може да направи?

Читај повеќе
  • play_arrow

Epic Games ја подарува акционата авантура Control вредна 30 долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 нови видеоигри во јуни 2021

Читај повеќе
  • filter

Објавени фотографии од кинескиот ровер на Марс

Читај повеќе
  • filter

OnePlus го претстави смартфонот Nord CE, пристигнува во Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Sony претстави професионален дрон вреден 9.000 долари

Читај повеќе
  • filter

Археолози најдоа кокошкино јајце старо 1.000 години во септичка јама

Читај повеќе

Зошто треба да го избришете FB Messenger?

Читај повеќе