Ар Кели останува зад решетки без можност за кауција

Судија во САД даде наредба Ар Кели да остане зад решетки без можност за кауција откако заменик јавниот обвинител рече дека пејачот и понатаму претставува опасност за општеството ако биде ослободен.

„Ако во 1999 година го привлекувале средношколки, тогаш уште го привлекуваат девојки на таа возраст. Тој е способен да ги намами во неговиот дом“, рече помошник јавниот обвинител Ејнџел Крул во судницата.

Ар Кели беше уапсен минатата недела во Чикаго по основ на нови обвиненија за сексуални престапи кои тој ги негира.

Портпаролот на Јавното обвинителство на САД Џозеф Фицпатрик тогаш соопшти дека во обвинението поднесено во федерален суд во Илиноис има точки за детска порнографија и попречување на правдата.

„Меѓу обвиненијата има точки за производство, поседување и дистрибуција на детска порнографија, подведување малолетници, попречување на правдата и трговија со секс робинки“, рече Фицпатрик.

Ар Кели денеска се појави во судницата во портокалов затворенички комбинезон, со лисици на зглобовите и на глуждовите и пред судијата рече само „Да, господине“ на прашањето дали ги разбира обвиненијата.

Тој се изјасни за невин по сите точки од обвинението. Ако биде прогласен за виновен по сите обвиненија, 52-годишниот Ар Кели би можело да остане во затвор до крајот на животот.

реклама

Се подготвува протокол за отворање на аеродромите и граничните премини

Read more

Владата донесе протоколи за градинките, факултетите, основните и средните училишта

Read more

30 мај 1913, завршила Првата балканска војна со поделба на Македонија

Read more

Филипче: Се координираме со соседите за отворање на границите, најверојатно нема да се бараат тестови

Read more

Музика

Брнабиќ: Exit ќе се одржи во август

Read more

Сиа го претстави новиот сингл „Together“

Read more

Скандал околу новиот хит на Аријана Гранде и Џастин Бибер

Read more

 Џеј Ло го воодушеви интернетот со новите фотографии

Read more

Сцена

Се снима српска верзија на серијата „Two and a Half Men“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

„La Casa de Papel“ добива петта и шеста сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Сѐ што е погрешно со „Rush Hour“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за серијата „Friends“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова беа најгледаните серии на Netflix за време на карантинот

Читај повеќе
  • filter

Погледнете како изгледа снимањето на филмот „Avatar 2“

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Birds of Prey“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Friends“ најпопуларна серија во карантин

Читај повеќе