Ар Кели останува зад решетки без можност за кауција

Судија во САД даде наредба Ар Кели да остане зад решетки без можност за кауција откако заменик јавниот обвинител рече дека пејачот и понатаму претставува опасност за општеството ако биде ослободен.

„Ако во 1999 година го привлекувале средношколки, тогаш уште го привлекуваат девојки на таа возраст. Тој е способен да ги намами во неговиот дом“, рече помошник јавниот обвинител Ејнџел Крул во судницата.

Ар Кели беше уапсен минатата недела во Чикаго по основ на нови обвиненија за сексуални престапи кои тој ги негира.

Портпаролот на Јавното обвинителство на САД Џозеф Фицпатрик тогаш соопшти дека во обвинението поднесено во федерален суд во Илиноис има точки за детска порнографија и попречување на правдата.

„Меѓу обвиненијата има точки за производство, поседување и дистрибуција на детска порнографија, подведување малолетници, попречување на правдата и трговија со секс робинки“, рече Фицпатрик.

Ар Кели денеска се појави во судницата во портокалов затворенички комбинезон, со лисици на зглобовите и на глуждовите и пред судијата рече само „Да, господине“ на прашањето дали ги разбира обвиненијата.

Тој се изјасни за невин по сите точки од обвинението. Ако биде прогласен за виновен по сите обвиненија, 52-годишниот Ар Кели би можело да остане во затвор до крајот на животот.

реклама

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Скопјанец организирал фудбалски турнир непочитувајќи ги мерките за заштита од COVID-19

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Музика

9 август 1986, последниот концерт во живо на „Квин“ со Фреди Меркјури

Read more

Руски рапер пронајден исечен на парчиња во замрзнувач

Read more

Дуа Липа најави нов сингл со Мадона и Миси Елиот

Read more

Среќен роденден, Џенифер Лопес

Read more

Сцена

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Читај повеќе
  • play_arrow

Научно-фантастичната серија „Raised by Wolves“ доби нов трејлер

Читај повеќе

Двејн Џонсон втора година по ред најплатен актер во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри борбени сцени со Киану Ривс

Читај повеќе

Џаред Лето ќе го глуми Енди Ворхол

Читај повеќе

Антонио Бандерас позитивен на коронавирусот: Роденденот го славам во карантин

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Среќен роденден, Антонио Бандерас!

Читај повеќе