Аргентина и Колумбија четвртфиналисти во Купот на Америка

Порто Алегре, 24 јуни 2019 (МИА) – Колумбија како првопласирана и Аргентина, која заврши на втората позиција во групата Б, ќе играат во четвртфиналето на Копа Америка. Двете селекции ноќеска забележаа победи и ја оправдаа фаворитската улога.

Аргентина во Порто Алегре го совлада Катар со 2:0. Головите ги постигнаа Мартизнез и Агуеро.

На дуелот во Салвадор, Колумбија благодарение на Гуелар го совлада Парагвај со 1:0.

Конечен поредок во Б-групата: Колумбија 9 бода, Аргентина 4, Парагвај 2, Катар 1.

Вечер во 1 часот по полноќ се играат последните натпревари од групната фаза во Ц-групата:

Чиле – Уругвај
Еквадор – Јапонија

реклама

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Read more

Во Словенија лекуваат COVID-19 со редесивир, фавипивавир и дексаметазон

Read more

Дали јаболковиот оцет помага за слабеење?

Read more

Пред и потоа: Прекрасни трансформации само со промена на фризурата

Read more

Фудбал

Нејмар ја отпиша Барсa: Ги доживувам моите најдобри моменти во ПСЖ

Read more

Меси со порака полна почит до пензионираниот Касиљас

Read more

Хандановиќ: Во Лига Европа сакаме да одиме до крај

Read more

Фулам се врати во Премиерлигата

Read more

Спорт

Федерер: Мислам дека 90 отсто од тенисерите се задоволни од прекинувањето на сезоната

Читај повеќе

Нејмар ја отпиша Барсa: Ги доживувам моите најдобри моменти во ПСЖ

Читај повеќе

Германски медиуми: Филип Лазаров позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Меси со порака полна почит до пензионираниот Касиљас

Читај повеќе

Хандановиќ: Во Лига Европа сакаме да одиме до крај

Читај повеќе
  • play_arrow

Хабиб: Џастин е добар дечко. Ќе го удавам

Читај повеќе

Верстапен не верува во чудо: Хамилтон ќе биде шампион

Читај повеќе
  • play_arrow

Дончиќ постави рекорд за неверојатен трипл-дабл

Читај повеќе
  • play_arrow

Фулам се врати во Премиерлигата

Читај повеќе