Аргентинците измислија бесконтактен фудбал

Професионалниот фудбал полека се враќа низ светот под специјални протоколи, но оној рекреативниот и натаму е забранет. Затоа Аргентинците се погрижија да смислат корона-фудбал.

Фудбалот се игра без контакт помеѓу играчите бидејќи секој играч има свое обележано поле во кое смее да се движи. Правилата се исти, концептот е ист, само што нема дуели.

Секако дека овој фудбал ни одблиску не ги задоволува апетитите на аматерските фудбалски вљубеници, но додека влатите не дозволат групни спортови за рекреативците, останува само ова.

реклама

Чек дис аут

Јапонски морбиден изум: Тросед кој се претвора во ковчег

Read more

11 најневеројатни подводни откритија

Read more

Што има во внатрешноста на полначот на iPhone 12?

Read more

Репортер ограбен во програма во живо

Read more

Нови видеа

play_arrow

Искрен трејлер за „Mean Girls“

Read more
play_arrow

Што има во внатрешноста на iPhone 12?

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за новата комедија „The Very Excellent Mr. Dundee“

Read more
play_arrow

10-минутни утрински вежби за целото тело

Read more
play_arrow

Протест во Берлин против заострените рестриктивни мерки поради епидемијата на COVID-19

Read more
play_arrow

Што има во внатрешноста на полначот на iPhone 12?

Read more
play_arrow

Брзо и лесно: 10 одлични рецепти за тост

Read more
play_arrow

Никол Кидман и Мерил Стрип во новиот филм „The Prom“

Read more
play_arrow

Протести и во Лондон против заострените рестриктивни мерки

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за романтичната комедија „Dash & Lily“

Read more
play_arrow

10-минутни вежби за затегнати стомачни со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Десет рецепти за брз и вкусен појадок

Read more