Арми Хамер по обвинувањата дека е садист и канибал замина на лекување

Американскиот актер Арми Хамер се пријави во Центар за лекување и рехабилитација на Флорида поради зависност од дрога, алкохол и секс неколку месеци по обвинувањата на неговите бивши партнерки дека е садист и канибал.

Според пишувањето на Vanity Fair, Хамер ја контактирал поранешната сопруга Елизабет Чемберс кон крајот на мај порачувајќи дека е подготвен да побара помош, односно дека е подготвен да остане во Центарот колку и да е потребно.

„На 31 мај Хамер се пријави во Центар на Флорида со поддршка од неговото семејство и семејството Чемберс. Таму се наоѓа веќе една недела“, тврди извор за Vanity Fair.

Близок пријател на семејството вели дека актерот е одлучен во намерата да се избори со зависностите и дека здравјето и семејството му се на прво место.

Полицијата во Лос Анџелес на 3 февруари против него отвори истрага за силување, неколку поранешни девојки претходно го обвинија за садизам и фантазии за канибализам, а Холивуд му го сврти грбот поради шокантните обвиненија.

Тагови
реклама

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Филм & ТВ

Прв трејлер за „Nine Perfect Strangers“ – новата серија со Никол Кидман

Read more

Погледнете го првиот трејлер за новата „Gossip Girl“

Read more

Арми Хамер по обвинувањата дека е садист и канибал замина на лекување

Read more

Силвестер Сталоне не се откажува од тренинзи ни на 74 години

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Прв трејлер за „Nine Perfect Strangers“ – новата серија со Никол Кидман

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го првиот трејлер за новата „Gossip Girl“

Читај повеќе

Арми Хамер по обвинувањата дека е садист и канибал замина на лекување

Читај повеќе
  • play_arrow

Силвестер Сталоне не се откажува од тренинзи ни на 74 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix го објави трејлерот за новата серија „Sex/Life“

Читај повеќе

Филмска акција на малите екрани во јуни на Filmbox

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за крими драмата „No Sudden Move“

Читај повеќе
  • play_arrow

Пристигнува третиот дел од познатиот хорор „A Quiet Place“

Читај повеќе

Публиката се враќа на овогодинешните MTV Music Video Awards

Читај повеќе