УЕФА ЛИГА ЕВРОПА 2019/20

Арсенал ја прокоцка победата во 91. минута

Арсенал ја прокоцка победата во 91. минута на гостувањето кај Виторија (Гимараеш) во натпревар од групата Ф од Лига Европа.

Натпреварот заврши 1-1, а „Топџиите“ веќе немаат победа во четврти последователен натпревар на сите турнири.

Избраниците на Унаи Емери имаа само еден удар во рамките на голот и го реализираа во 80-тата минута преку Шкодран Мустафи.

Сепак, Португалците заслужено израмнија на дополнителното време по феноменалните ножици на Бруну Дуарчи.

Неколку секунди подоцна гредата го спаси Арсенал, а истото се случи и на почетокот на натпреварот.

На крајот на краиштата, Арсенал продолжува да ја предводи групата со 10 бода и е фаворит да помине во следната фаза. Виторија е последна со 1 поен.

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Што се знае за полицаецот кој го уби Џорџ Флојд?

Read more

90 проценти од новозаболените во Скопје потекнуваат од 15 фамилии

Read more

Фудбал

Фудбалски рекордер: Украински клуб има 25 заразени со COVID-19

Read more

И после Ибра, Ибра

Read more

Карагер: Обамејанг е премногу добар за Арсенал

Read more

Холанд може да го пропушти мечот со Херта поради повреда

Read more

Спорт

МЗТ до КФМ: Парите назад или кривична

Читај повеќе

Фудбалски рекордер: Украински клуб има 25 заразени со COVID-19

Читај повеќе

И после Ибра, Ибра

Читај повеќе

Карагер: Обамејанг е премногу добар за Арсенал

Читај повеќе
  • play_arrow

Холанд може да го пропушти мечот со Херта поради повреда

Читај повеќе
  • play_arrow

Фан на Барса направи видео компилација со „најдоброто“ од Роналдо

Читај повеќе

Барса сокрилa дека има пет играчи со коронавирус

Читај повеќе

ФИФА повика на здрав разум при санкционирањето на фудбалери кои бараат правда за Џорџ Флојд

Читај повеќе

Митревски ќе го чува голот на Порто

Читај повеќе