Асенсио ѝ донесе финале на Шпанија на олимпискиот турнир во фудбал

Фудбалските репрезентации на Бразил и Шпанија ќе играат во финалето на олимпискиот турнир во Токио.

Откако Бразил во првотo денешно полуфинале го совлада Мексико по подобро изведување пенали, пласман во финалето попладнево обезбедија и Шпанците, совладувајќи го домаќинот Јапонија.

Полуфиналето во Саитама заврши без голови во регуларниот дел од натпреварот, а голот вреден пласман во олимпиското финале на „црвената фурија“ ѝ го донесе Марко Асенсио во 115. минута.

URL

Финалето ќе се игра в сабота со почеток од 13:30 часот по средноевропско време.

Тагови
реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Стивен Хокинг бил во право: Случајно откриено важно својство на црните дупки

Read more

Дали на Словенците им се исплатеше воведувањето на еврото?

Read more

Помогнете му на телото најдобро да го искористи витаминот Д

Read more

Фудбал

По само четири кола, Вардар му врачи отказ на тренерот Симов

Read more

Солскјер не лета во облаци: Синоќа за малку ќе добиев отказ

Read more

Покетино за замената на Меси: Можеби ќе му се допадне или не, но тренерот носи одлуки

Read more

Прв проблем во ПСЖ: Меси одби да се поздрави со тренерот по замената

Read more
 

Спорт

По само четири кола, Вардар му врачи отказ на тренерот Симов

Читај повеќе

Солскјер не лета во облаци: Синоќа за малку ќе добиев отказ

Читај повеќе

Рикардо: Верстапен ќе губи почесто ако ризикот му е единствената стратегија

Читај повеќе

Боксерот Пакјао ќе се кандидира за претседател на Филипини

Читај повеќе

Покетино за замената на Меси: Можеби ќе му се допадне или не, но тренерот носи одлуки

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв проблем во ПСЖ: Меси одби да се поздрави со тренерот по замената

Читај повеќе
  • play_arrow

Италија ја победи Словенија во финалето на Европското првенство во одбојка

Читај повеќе
  • play_arrow

Жоао Феликс доби два жолти картони за 10 секунди

Читај повеќе
  • play_arrow

Ајакс со неверојатни 9:0 израмни рекорд стар 40 години

Читај повеќе